Dokážete to vypočítat?

Některé matematické problémy se zdají být neřešitelné, ale příroda si řešení vždycky najde.

Zadání:

Maminka je dnes o 21 let starší než její dítě. Za 6 let bude dítě 5× mladší než maminka.
Otázka zní: „Kde je tatínek?“

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Budoucí tatínek je s budoucí maminkou. Kde? V nejlepším.

Další odpovědi
Alesh

Není to náhodou ta stará hádanka, kde výsledek je –3/4 roku tedy 9 měsíců před narozením, čili …

Michal Kole

Tuto rovnici jsme měli ve škole na nástěnce, škoda, že jsem nenosil do školy fotomobil, abych si to vyfotil, bylo to zajímavé a vtipné.

DaiWoman

Toje blbost!

Zdroj:

anonym

alesh-ano, přesně tak :) mohl jste vystudovat matfyz, nemusíte počítat a hned řeknete výsledek :)

Alesh

Dej pokoj, ještě matfyz k tomu čvutu 🙂
Hádanka je stará, i když vcelku vtipná. Výsledek je ovšem i tak diskutabilní, třeba už je po všem a tatínek si dává pivo. 🙂

anonym

:)

ano, stará je, ale pořád aktuální :) či za těch pár let se musí chovat dítě v lůnu deset měsíců? :)
to mě také napadlo :D