Krupice

Dokážete odhadnout, kdy a zda se Evropská unie rozpadne?

A máte i důvod (ne)rozpadnutí?

Nejlepší odpověď
Drap

už se rozpadá

Těžko odhadnout kdy ta doba nestane. Má to příliš mnoho neznámých. K rozpadu dojít musí, EU je založena na nedemokratických principech a diktát Bruselu si jednotlivé země nenechají stále líbit.

Další odpovědi
Pepa25

jiný návrh

EU se musí změnit, to je jasné. Viz Bílá kniha s 5 scénáři. O tom bych se klidně rád pobavil. Ale rozpadne-nerozpadne – to zní spíš jak říkanka pro děti, ne?

Disraeli

v krátkodobém horizontu

No, ještě se nerozpadá – jako, že by se vyloženě a okatě nějak hroutila. Ovšem její funkce, nastevení i veškeré neefektivnost a neligočnost pro to dělají hodně. Každopádně i odchod členů (zatím jen jednoho – avšak z top 3), nedůvěra, pochybnosti, nespokojenost ostatních a nestabilita je řekněme drobným upadáním samo o sobě.
Ona se sice nerozpadne hromadně a zničehonic, ALE nebude to dlouhý proces. Státy ji začnou postupně samy opouštět (kvůli lepší příležitosti) a až odejde víc členů, rozpadne se úplně. Do deseti let (ke konci) už pár dalších členů odejde a do 20 se rozpadne.
Důvod znám, ale neřeknu. Počkej si. ;)

Ametyst

už se rozpadá

Neschopna jakékoliv sebereflexe ani po Brexitu, neuhne ani o milimetr ze svých fantasmagorických plánů. Jakákoliv krize vždycky odhalí různé národní zájmy. V posledních týdnech to vypadá, že najednou ten věčný otloukánek Polsko je vedoucí protiruskou silou EU. Německo posílá podporu Ukrajině se skřípěním zubů. Je to tedy spolek!

Kazatel

jiný návrh

EU, aneb 4. říše kdy na nejbohatší stát Evropy dřou podřadné rasy? Ach ne, to je jen shoda náhod.

Nic se rozpadat nebude, zasloužilí představitelé států jsou zaprodaní, uplaceni pohádkovými odměnami v EU parlamentu, mnozí s doživotní výsluhou, kde mají hlasovat navíc v zájmu frakcí, bez ohledu na to, za jaký stát byli zvoleni.

_Bůh_

jiný návrh

Těžko se rozpadne, k tomu nemá jediný důvod. Maximálně se bude transformovat, viz Pepa.
Za mě je trend jasný, stávající federalizace zapříčiní vznik unitárního státu – až bude hotová kompletní infrastruktura.

MonkeyKing

nikdy se nerozpadne

hapiky

jiný návrh

Nikdo dnes nemůže říci, jak se budou chovat v blízké budoucnosti různé státy EU k Evropskému, Asijskému či světovému dění. Pokud dají přednost soudržnosti EU před vlastními zájmy či výhodami, EU se nerozpadne. Největší hrozbou pro EU je nacionalismus extrémismus a prospěchářství. Ve Francii byl útok těchto sil odražen. Jestli se to podaří i jiným státům je ve hvězdách.
Silná společná Evropa je to nejlepší, co nás může ochránit a posunout vpřed.
Rusko se urputně snaží, aby tomu tak nebylo.

df

jiný návrh

Pokud se nerozpadne do 30.3. roku 2025, kdy bude dokončen 164-letý cyklus Neptunu, kdy se má posunout kolektivní vědomí na další vývojový stupeň, tak potom se uvidí, co dál.

Kryšpín

jiný návrh

Největší problém je Maďarsko a jak doporučila dáma z parlamentu odstranit Orbána dále se občas vzpouzí Polsko ostatní státy budou poslouchat a držet krok poněvadž dotace jsou dotace, ovšem největší problém je Francie tam jsou revolucionáři.

michalds

jiný návrh

Mirek Darvas

nikdy se nerozpadne

Pepa25

df: 🙂 Nejlepší příspěvek v tom smyslu, že opravdu pobavil.

_Bůh_

Disraeli, nelogika a nedůvěra je ve všech státech a organizacích. To by se musely podle tvé logiky rozpadat všechny státy světa.
Německo a Francie Unii neopustí, tam je naprosto jiná mentalita, tam už mentálně žijí v Evropské federaci. A zbytek států bude brblat, ale Unii neopustí – kvůli penězům.

Víš, kolik autorů v dějinách předpovídalo konec USA? To je hodně dlouhý seznam 😉

Disraeli

Nezapomeň to a vzpomeň si za 10 let.

_Bůh_

😂 ok