KOLMIX

Dokázal by někdo nějak svými slovy porovnat Stalina, Chruščova a Brežněva?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stalinovi nezáleželo na životě ani vlastních lidí, Chruščovovi nezáleželo na životě vlastních lidí a všech západních imperialistů a Brežněvovi nezáleželo na životě vlastních lidí, všech západních imperialistů a lidí v ČSSR.

Další odpovědi
aliendrone

Srovnávat STALINA s Chruščovem, Brežněvem či jinými nulami? PCHE! ;) :)

Kelt

Všichni mají na rukou krev nevinných, obelhávali národ i svět. Liší se pouze některými daty, podobou, a národností. Stalin byl Gruzínec, Chruščov Ukrajinec, Brežněv – Rus. Jsou o všech tlusté knihy.

marci1

Stalin a Brežněv zemřeli na vrcholu své moci. Pouze Chruščov byl sesazen. Proč asi? 🙂

agentpv

na jejich srovnání by mě stačilo jedno slovo, ale to by mně tu odpověď vymazali.

Kryšpín

Nejsem obdivovatel rudochů, ovšem dle mého odhadu nebýt Stalina a jeho vojenské taktiky, tak jsme si do dneška užívali Německý blahobyt a rasové rozdělení. Chruščov započal jakousi perestrojku a uvolňování totality, Brežněv měl svoje zásluhy proti skopčákům za války a v roce 1968 se několikrát snažil přesvědčit soudruha Dubčeka z jeho blouznění o jiném socialismu ve Varšavské smlouvě. Odmítal vojenský zásah do Československa dokonce mu soudruh Gomulka PLR navrhl že provede umravnění Dubčeka s polskou armádou. Později při hlasování pro obsazení Československa hlasoval papaláš NDR, PLR, MLR, BLR SSSR, odmítl polo Rom z Rumunska.

DoTazatel

@Kepler – tak to vyznívá, jakoby z těch jmenovaných byl Stalin nejmenší zlo, přitom to byl (spolu s Leninem) největší pablb a hajzl z nich všech… tamti dva se s tady těma dvěma nedají skoro srovnávat (prostě jen jejich pokračovatelé).

Kepler

Jo vypadá to tak. To byla daň za uchopení moci: hladomor, likvidace potenciálních soupeřů. Ale s Hitlerem třeba souhlasil se smlouvou o vzájemném neútočení (pakt Ribbentrop – Molotov). Když na svou naivitu málem dojel, tak se teprve nasral a umíralo se ve velkém pod heslem: „nas mnógo“. Ale jinak máš pravdu, byla to furt ta samá sebranka.

Kepler

alien: pozor! Nula je nejmocnější číslice! Z pětky je hned padesát. To prokázal i Áda. Z pěti nadšenců v mnichovské pivnici bylo rázem 50 miliónů zblblých Němců.

aliendrone

Kepler>>> Jo, to máš recht. Ale mě by spíš zajímal nějaký příklad jiného politika, kterému OPRAVDU záleželo na vlastních lidech (tedy ne jen „mediálně“ a v předvolebních kampaních. ;) :D :D

Kepler

OPRAVDU? Tak to fakt nevím. A co takový kačer Donald se svým „America first!“? 🙂

Kepler

Ale vážně: co třeba Ghándí, nebo dalajláma?

aliendrone

Kepler>>> No, co se týká dalajlámy, tak ten má VLASTNÍ konkrétní zájem se znovu stát šéfem VLASTNÍHO státu. Venkoncem on i Vašík-pašík měl plnou tlamu pravdy a lásky. ;) :D :d

Ale s tím Ghándím jsem na rozpacích, z toho co je o něm obecně známo bys MOHL mít pravdu. No, pravděpodobně se najdou velmi vzácné vyjímky POTVRZUJÍCÍ PRAVIDLO. ;) :)