Avatar uživatele
akaly

Dodelal jsem stredni skolu ,jeste jsem nikde nikdy nepracoval ,nemam praci ,mam pravo na nejakouu podporu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3890 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Stručně a jasně NE.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

ne, musel byste mít minimálně 12 odpracovaných měsíců za poslední 2 roky (počítá pouze takové zaměstnání, ze kterého se odvádí sociální a zdravotní pojištění).

Doplňuji:
*počítá se…

Zdroj: http://flek.cz/clan­ky/zakonik-prace/podpora-v-nezamestnanosti-2013

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ne a dejte si pozor, od 1.9. si musíte platit zdravotní pojištění. Stát ho za Vás platí jen do skončení prázdnin, tj. 31.8.2013.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kolec3

Pokud jste cikán, máte na to nárok.. Jinak NE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podporu v nezaměstnanosti tady již popsali kolegové. Na tu nárok opravdu nemáte. Kdybyste bydlel sám, tak byste mohl dostat od sociálky příspěvek na bydlení a ve zvlášť tíživé situaci příspěvek v hmotné nouzi. Jenže to byste musel mít trvalé bydliště na jiné adrese než u rodičů.
Jako čerstvý absolvent střední školy máte jedinou povinnost – sehnat si do konce prázdnin práci. Uvědomte si, že bezstarostná středoškolská léta Vám skončila maturitou. Nyní se máte postavit „na vlastní nohy“. Tak to udělejte a nepřemýšlejte, kde by se dal „podojit“ stát. A ještě jedna skutečně dobrá rada: nezkoušejte zůstat na krku rodičům, to by totiž vedlo k velmi vážnému narušení rodinných vztahů a jednoho dne by to už stejně neunesli. Lépe je naučit se sám na sebe spoléhat co nejdříve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Kolec3: v jakém zákoně si potvrdím správnost tvoji odpovědi?

Pardon, ale mám problém s ovcemi, kteří šíři a vytvářejí podobné bludy a nesmysly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek