akaly

Dodelal jsem stredni skolu ,jeste jsem nikde nikdy nepracoval ,nemam praci ,mam pravo na nejakouu podporu?

Nejlepší odpověď
Bedy

Stručně a jasně NE.

Další odpovědi
quentos

ne, musel byste mít minimálně 12 odpracovaných měsíců za poslední 2 roky (počítá pouze takové zaměstnání, ze kterého se odvádí sociální a zdravotní pojištění).

Doplňuji:
*počítá se…

Zdroj: http://flek.cz/clan­ky/zakonik-prace/podpora-v-nezamestnanosti-2013

marci1

Ne a dejte si pozor, od 1.9. si musíte platit zdravotní pojištění. Stát ho za Vás platí jen do skončení prázdnin, tj. 31.8.2013.

Kolec3

Pokud jste cikán, máte na to nárok.. Jinak NE

anonym

Podporu v nezaměstnanosti tady již popsali kolegové. Na tu nárok opravdu nemáte. Kdybyste bydlel sám, tak byste mohl dostat od sociálky příspěvek na bydlení a ve zvlášť tíživé situaci příspěvek v hmotné nouzi. Jenže to byste musel mít trvalé bydliště na jiné adrese než u rodičů.
Jako čerstvý absolvent střední školy máte jedinou povinnost – sehnat si do konce prázdnin práci. Uvědomte si, že bezstarostná středoškolská léta Vám skončila maturitou. Nyní se máte postavit „na vlastní nohy“. Tak to udělejte a nepřemýšlejte, kde by se dal „podojit“ stát. A ještě jedna skutečně dobrá rada: nezkoušejte zůstat na krku rodičům, to by totiž vedlo k velmi vážnému narušení rodinných vztahů a jednoho dne by to už stejně neunesli. Lépe je naučit se sám na sebe spoléhat co nejdříve.

lukas.zmizik

Kolec3: v jakém zákoně si potvrdím správnost tvoji odpovědi?

Pardon, ale mám problém s ovcemi, kteří šíři a vytvářejí podobné bludy a nesmysly.