slipknotak

Dobrý program na tvorbu, úpravu videí ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Zdarma je ještě VirtualDub. Dá se také použít Nero Vision, propracovanější Sony Vegas, Pinnacle Studio.

Další odpovědi
www

Používám Win.MovieMaker a jsem spokojen

Michal Kole

Zdarma a v češtině jedině Windows Live Movie Maker
Doplňuji:
Doplním Hladu:

Tvorbou videa jsem myslel, to že si dáte na jednu lištu, některé programy tomu říkají scénář, časová osa, děj,… fotky, popř. videa natočená třeba mobilem a na druhou lištu soubory ve WAV (bez komprese, protože by se soubory s kompresí museli rozkomprimovat a znova zkomprimovat na fotmát enkódovaného videa – snížení kvality) a máte takovou mluvenou prezentaci.

Videa jdou dělat taky třeba v nějakých animačních programech, např. Sweet 3D Home (to je program na tvorbu vzhledu bytu, video je vlastně, jako kdyby jste stál v bytě a otáčel se), v 3D CADech,

V některých hrách, např. si můžete natočit svojí „hru“ např. v NHL nebo svojí jízdu v nějaké závodní hře.

Některé hry to podporují nativně v jiné si musíte pomoc programy třetích stran

Nebo si lze natočit práci na pracovní ploše např. jak se obsluhuje program a je vidět jak jezdíte myší po monitoru

Virtual dub je spíš program na rozstřihnutí videa (rozdělení na 2 video soubory) nebo spojení dvou videí, úpravu barevnosti, přidání titulků.

Jako tvořit video z obrázků a z komentářů v něm nelze. Možná s použitím nějakého pluginu a navíc je v angličtině.

Další programy co Hlada zmínil jsou bohužel placecné, ale jsou přeloženy do češtiny.

lukas.zmizik

ja pouzivam kombinaci adobe after effect a adobe premiere, ale je to narocne na hardware a obsluhu