Marta077

Mám nabídku práce z domova. Jak zjistím, že to není podvodná firma?

Dobrý, mám nabídku práci homeoffice, jak zjistím, že to není podvodná firma?

Je to práce z domu a vše se řeší online i pracovní smlouvy. Chtějí ode mě rodné číslo i číslo občanky v jednom dotazníku. Což chce každá firma, ale přeci jen nevím, zda se jedná o podvod. Díky, firma je: http://www.msgpro­.cz/

Doplnění: Mám i pracovní smlouvu, ale to je zvlášť. Dotazník je taky zvlášť.

Nejlepší odpověď
pan Straka

Podvodná firma (ve smyslu získání osobních údajů pod záminkou zaměstnání) to nebude – našel jsem recenze už z roku 2013. Na druhou stranu jsou v recenzích často zmiňované nespokojenosti s vyplácením mzdy i nedobré mezilidské vztahy na pracovišti. To se však děje i mimo tuto firmu prakticky kdekoliv.

Nicméně osobní údaje bych sděloval až na základě podpisu konkrétní smlouvy pro konkrétní pracovní místo, ne pouze do nějakého obecného dotazníku.

Další odpovědi
Hlada

Z odkazu na zprostředkovatele nelze nic zjistit.
Zásadní je nikdy nikomu za nic předem neplatit. Prohlídka sídla zaměstanavatele a osobní seznámení by mělo být samozřejmostí. Z IČ zjistíš sídlo firmy, jméno, datum narození a bydliště majitele. Na mapách si můžeš prohlédnout jeho nemovitosti a v nahlížení do KN zjistíš spolumajitele, závazky, případně exekuce. To ti upřesní obraz o tom, s kým máš tu čest.

ivzez

Dejte sem odkaz na konkrétní nabídku,
odkaz na zprostředkovatele nám nic neřekne.

Většina zaměstnavatelů chce nějaké informace předem,
až na jejich základě si vybere, koho pozve k pohovoru.

Jestli se má všechno odehrát přes internet, budete se muset
pravděpodobně rozhodnout, jestli o tu práci stojíte (a dotazník
pošlete) nebo ne.