simir7

Dobrý den.Viděl jsem film Maratonec s Dastinem Hofmanem.Byla tam scéna mučení vrtání zubů až na kost.Simir7.

Jedná se mi o to že ten pan mučitel použil hřebíčkový olej na utlumení bolesti po mučení.Je to pravda že je tak účinný.Děkuji za odpověd.Simir7.

Nejlepší odpověď
Pájo

Údajně to funguje…extrakt z poupat hřebíčku obsahuje eugenol, působící jako místní anestetikum..ale nevím, jak moc je to účinné.

Zakoncentrovaný extrakt (výtažek) by trochu fungovat mohl, ale ani na to bych moc nespoléhal… asi dříve, když nic jiného nebylo, bylo to lepší, než nic…

Další odpovědi
Terryle

No, tak v takovým případě hřebíček podle mě moc nepomůže. Obsahuje sice anestetikum, ale hodně mírný… zkus si pár hřebíčků vzít do pusy a rozkousat je – bude to trochu brnět a trošku to znecitliví, ale bolest bude cítit pořád. Olej sice bude asi silnější, ale bolest podle mě nepřebije. Natožpak tak hlubokou. Navíc by se to asi muselo aplikovat přímo na ránu, a nevím, jestli nějaký obklad nebo nakapání pronikne do tak hluboké vrtané rány… Brrrr, mimochodem!