Jelda

Dobrý den prosím vás můžete mi poradit společnost na oddlužení (osobní bankrot)

Dostal jsem se do situace kdy už nestíhám platit

Nejlepší odpověď
ministri

Musíte mít víc jak dva věřitele a nejste schopen své splatné závazky plnit, Vaše výdaje převyšují příjmy. Insolvenční návrh můžete podat ke krajskému soudu, kde má Vaše společnost sídlo, v případě oddlužení je to krajský soud v místě Vašeho trvalého bydliště. Pro účely návrhu slouží standardizovaný formulář, http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/formulare-vzory.html. Být Vámi, projdu si ještě insolvenční zákon, zda skutečně splňujete podmínky, protože pokud ne, další možnost na podání budete mít tuším až za pět let, tak aby jste to zbytečně nevyčerpal. Neutrácejte zbytečně peníze za zástupce nebo společnosti, které Vám vypracují insolvenční návrh, není to nic těžkého a další informace pak získáte od insolvenčního správce. V přezkumném řízení také nepotřebujete právní zastoupení, protože to se jen prochází přihlášky věřitelů a spočítá se, jestli na oddlužení dosáhnete. Žádný proslovy, žádné složité dokazování. Oddlužení může být velmi bolestné, zvlášť, když bude insolvenční správce nucen sáhnout Vám na majetek, navíc po dobu oddlužení budou všechny Vaše příjmy posílány soprávci, který Vám pak zašle jen životní minimum. Pokud se prokáže, že dokážete splatit v době oddlužení 100% svých dluhů, splatíte je, takže nedejte na řeči, že je to pohodička a že takhle ošulíte věřitele.

Další odpovědi
novottom

Pokud si to nechceš zpracovávat sám, zkus například toto http://prycsdlu­hy.cz/sluzby/od­dluzeni/ zkus se obrátit sem, mají garanci úspěchu případu, jinak neplatíš a celkem solidní ceny..