Bukvička

Vysvětlíte prosím hodnotu 2,5 J? Jedna se mi o pevnost strisky nad vchodem proti prorazeni.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobry den prosim o vysvetleni hodnoty 2,5J. Jedna se o pevnost proti prorazeni. Dekuji.

Dobry den dekuju za dosavadni odpovedi. Jedna se mi o pevnost strisky nad vchodem proti prorazeni. Obyvatele domu maji obavu ze strisku prorazi snih (nebo led) spadly bezne ze strechy. Diky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejde tady o balistiku?? 2,5J bude nejspíš energie nutná k proražení předmětu… Třeba vzduchovka aby mohla být držena bez zbrojního pasu může mít max. energii střely tuším 16J.

Tady je něco ke zkouškám mech. odolnosti:
http://www.ca­paroldata.cz/cs/le­gislativa-download-0a1f18ecd8ed727e64d4­7af3654ee1e5.html

2,5 J by mělo vydržet náraz cca 3cm kroupy. Pokud se ale utrhne ze střechy nad tím 50kg sněhu, nebo pokud na stříšku napadá 0.5m vrstva, půjde spíše o odolnost nosné konstrukce.

Další odpovědi
Kepler

Neuvádíš o jaký kontext jde, může taky jít o energii elektrické jiskry, která způsobí proražení izolace. J je jednotka práce nebo energie. 1 Joule je definován jako práce, kterou koná síla 1 N působící po dráze 1 m ve směru pohybu. Více zde:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Joule