Lenamira

Prosím o radu s výživným??

. Soud před lety určil výživné 1500kčDobrý den, prosím o radu: manžel má s prvního maželství syna je mu 24let je to takzvaný věčný student. Soud před lety určil manželovi 1500kč alimenty, pak se spolu dohodli na zvýšení na 3000kč a sepsali to spolu jen na papír. Těď máme s maželem dvě dcery 7let a 4roky,chtěli jsme se dohodnout se synem manžela na snížení o 1000kč. takže na 2000kč říkal že nutně peníze potřebuje do určitého měsíce a pak se můžem dohodnout. platili jsme ale on přestal úplně komunikovat tak jsme mu začli posílat 2000kč. Přišel nám dopis že mu dlužíme asi 14000 i s úrokama. Manžel má 17000kč měsíčně a já 10000 mínus hypoteka, půjčka, škola, školka atd. máme nějakou šanci se bránit? Muže syn samozřejmě už pár let pracuje ale na černo. Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Rodiče mají vyživovací povinnost. Já bych na vašem místě, požádala soud o nové určení výživného. Nevím co spolu sepsali, ale každopádně by bylo dobré to vypovědět.
Pokud prokážete, že pracuje načerno, bude to pro vás velké plus.

Jestli ty „dlužné peníze“ může vymáhat nebo ne, to vám neřeknu, nevím co spolu sepsali a zda by ten papír před případným exekučním soudem obstál.

Další odpovědi
Drap

Jediná možnost jak snížit výživné požádat o snížení soud. Ta možnost je vždy, když se nějakým způsobem změní příjmové a výdajové podmínky.

Reezo

Jistě že máte, prostě zajděte na patřičné úřady tam vám jistě pomovou více. Navíc máte páku ohledně práce na černo. Je protizákoné pracovat na černo a nedanit příjmy. Tady jde už o kriminál a dodatečně pak bude muset všechny daňové úniky doplatit… Záleží na vás jak jste schopný daleko zajít nebo syn manžela… Já osobně bych si srát na hlavu nenechal a ukázal bych synáčkovi, že to nebude tak jak si pískne…

Pokud pracuje nepotřebuje výživné. Pokud studuje bez výsledku může se to zarazit také.

NikkiHeat

V tomto poradí určitě víc právník než my laikové. Tady je otázka zda je smlouva sepsaná mezi otcem a synem o 3000 kč relevantní pro pozdější soud a to může potvrdit pouze právník. Tam je totiž tolik kliček (klauzulí) že bez právníka to nerozlousknete. Myslím, že totiž není ani podstatné zda synáček pracuje nebo ne. Zavolejte do právní kanceláře, domluvte si termín – konzultaci, cca 1hodinu nějakých 500 kč , vemte sebou tu smlouvu a víte přesně. Takhle jsou to jen dohady, které se různě interpretují a ve finále to může být víc škody než užitku.

arygnoc

smerodajný je rozsudok o určení výživného, nejaké zmluvynepotvrdené notárom alebo súdom sú pasé.

žalujte syna manžela za vydieranie.
snažte sa preukázať, že pracuje na čierno (občas stačí i viac fotografií s časovým údajom o vstupe do areálu do firmy (pravidelne) a odchode z firmy).