Outsider

Čím naimpregnovat plachtu, nebo ji dát do čistírny odborně naimpregnovat, jak mi někteří radí?

Dobrý den, prosím o radu. Díky za nazory a informace.-) Outsider

--
Dobry den, prosím o radu: čím naimpregnovat plachtu či ji nedat do čistírny odborně ipregnovat, jak mi někteří radí..

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Edison

Tak existují spreje. Podstatně lepší jsou přídavky na praní, ale to jde o to, jestli to máš v čom vyprat. Takže nakonec… nejspíš tu odbornou firmu.

Drap

Impregnace starších plachet je dost problematická. Velmi důležitá je i velikost plachty. Spreje jsou dobré, když potřebuješ vylepšit impregnaci třeba u bundy. Koupíš si několik sprejů a výsledek neni zrovna nic moc. Jsou i různé recepty, jak naimpregnovat plachtu v domácích podmínkách. Většinou to ztroskotá na tom, že nemáš vhodnou nádobu ve které to namočit a provést celý proces. Míchat chemikálie do bazénu, který by byl velikostí dobrý vyjde na nekřesťanské peníze. Nejlepší řešení je čistírna. Kvalita jejich impregnace však nemusí být stejná a údajně někdy bývá problematická. Pokud se jedná o něco menšího, tak se někdy vyplatí nechat si ušít potřebnou plachtu novou.