Kajula

Jedeme na dovolenou a mám doma morčátka. Kde pro ně sehnat hlídání?

Dobrý den, potřebovala bych pomoci, dekuji

Nejlepší odpověď
Drap

Přivez je k nám, týden je budu krmit.

Další odpovědi
nyjono

To nemáte žádný příbuzný nebo hodný sousedy???
Jestli ne, tak by měl jeden z rodiny zůstat doma nebo je vzít s sebou.
A příště řešit dřív zajištění domacích mazlíků a až pak dovolenou.

Dochy

Kdysi jsem na inzerát na týden ubytoval králíka. Sice jsem čekal opatrovníka zkušenějšího než cca 13 letou holku, ale vše OK 😉
Nějakého známého-kamaráda v okolí se zkušenostmi s podobnou havětí nemáš? Bylo by to nejjednodušší. Nebo zkusit diskusi na nějakém servru zaměřeném na chov těchto potvůrek…

Ivzez: Splašit vhodnou dovolenou pro celou rodinu (cena, místo, termín, dovolené v zaměstnání) bývá podstatnější a hůř řešitelný problém než zajištění péče o malého hlodavce. A zpravidla pro většinu členů rodiny (zvláště těch s hlasovacími právy) bývá morče co se priorit týče hodně ale opravdu hodně nízko.

ivzez

Nejspíš se bude muset jeden člen domácnosti obětovat
a zůstat s nimi doma. (Vím jen o „hotelích“ pro psy a pro kočky.
Pro morčata myslím nic neseženete.)

Asi jste měli napřed sehnat hlídání, až potom kupovat zájezd…

_____

@ Dochy, budete mít pravdu ohledně výběru a zaplacení dovolené, nevěřím
však tomu, že by rodičům bylo jedno, že není hlídání pro zvířátka jejich dětí.

Ale inspiroval jste mne → pro tazatelku:

Zkuste se poohlédnout, jestli v okolí nemáte nějaké děti,
kterým by se mohl hodit nějaký „přivýdělek“ (ty často řeší
otázky, jak/kde by si mohlu vydělat „nějakou tu korunu“).

Dochy

Ivzez: Rodičům to nemusí být jedno a pravděpodobně ani nebude, ale v závislosti na věku, vyspělosti a rodinných vztazích mohou péči přenechávat primárně na dětech/majitelích zvířat (ale „dětmi“ jsme původní možnosti zúžili možná až příliš)

ivzez

Neuvědomila jsem si, že hlídání mohlo být předem domluveno,
ale že z něj z nějakého neočekávaného důvodu sešlo. Omlouvám se.