England1522

Dobrý den, musim umět chorvatsky nebo mi stačí čeština k práci a povídáni s lidmi v Chorvatsku

Dobrý den, když chci bydlet do Chorvatské Republiky musim umět chorvatsky nebo mi stačí čeština k práci a povídáni s chorvaty

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nemusíš se učit předem, pro začátek s češtinou vystačíš a časem se chorvatsky naučíš zcela přirozeným způsobem.

Další odpovědi
Michal Kole

No chorvatština vychází ze stejné jazykové rodiny jako čeština. Některá slova jsou stejná nebo podobná.

Pro úřední věci je asi nutná chorvatština.

led

Čeština vám postačí v oblasti s českým turistickým ruchom. Ale znalosťou chorvátskeho jazyka sa viac presadíte. Doporučujem naučiť sa jazyk.
Z vlastnej skúsenosti viem, že viac som dosiahla, keď som sa chorvátsky naučila.

čelsi

Raději se douč Chorvatsky.