Jiriaaa

Dobrý den,mám u dohody o pracovní činnosti nárok a list evidenčního důchodového pojištění nebo ne ? Díky

DPČ + důchodové pojištění

Odpovědi
JájsemRaibek

Ne, jelikož z dohody o provedení práce se neodvádí pojistné.

pusinka50

Pokud máš Dohodu o pracovní činnosti (pozor, neplést s Dohodou o provedení práce!), zaměstnavatel tě hlásí na Českou správu sociálního zabezpečení a strhává ti ze mzdy důchodové i povinné zdravotní pojištění. Na zaměstnavatele můžeš i marodit.

Jasmina

U DPČ – Dohody o pracovní činnosti máš 100% nárok na ELDP – evidenční list důchodového pojištění !! Jeden výtisk (originál) má OSSZ, další výtisk (kopie) zůstává u zaměstnavatele a třetí výtisk (kopie) musí být dán tobě !