blbek1

Dobrý den,mám dotaz.zaměstnavatel nám nabízí produkt u Kooperativy­.Soukromé životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatel

Dobrý den,mám dotaz…zaměstnavatel nám nabízí produkt u Kooperativy…Sou­kromé životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele…nej­dřív nám zaplatí zálohu na výplatu a pak doplatek ale tam chybí poměrná část v procentech které má být dodatečně v měsíčních splátkách vyplaceno Kooperativou…tak,že výplata například 10000,–kč je rozdělena na zálohu 6000,–doplatek 2000,–a z Kooperativy další 2000,– je toto vůbec možné???na výplatnici mám ale jen 8000,– a není tam těch 2000,– z Kooperativy­..z čeho se pak vypočitá nemoc,odstupné,do­voléná případně i podpora při skončení v práci…totiž i Hrubá mzda na výplatnici je zkrácena o ty peníze..děkui za odpověď

Odpovědi
mosoj

No platba z Kooperativy určitě není plat. Takže z toho se Vám nic počítat nebude. Hm, stejně je to ale zajímavé. Na co Čech nepřijde. Slyším to po prvé, ale nereálné to není. Vydělá na tom zaměstnavatel a pojišťovna.

arygnoc

nemoc, odstupné, dovolenka a prípadná podpora sa vypočíta z toho, čo máte na páske.
Tento krok podnikatelia v ČR robia preto, aby sa im znížili odvody (a vám sa tým pádom znížia nároky).
Takže treba si rozmyslieť, či sa vám to životné poistenie oplatí, prípadne, či si ho môžete rozšíriť so zachovaním stávajúcich výhod napr. na poistenie proti úrazu, nemoci, strate zamestnania a pod.

Biologist

S Kooperativou mám já osobně špatné zkušenosti. Pořídil bych si raději pořádné úrazové pojištění, například od Slavie.