V2power

Dobrý den, Mám doma dvě turba z opela 1.7TD isuzu. Jedno turbo má slušné vůle, cca1mm a druhé bez vůle.

Problém je, že turbo bez vůle se točí poněkud hůře, ale točí se. Mám strach, že se v autě neroztočí a že je možná přidřené, protože olej když jsem to koupil byl už fe fázi skoro vazelína. Zase mě mate, že je bez vůlí. Na druhou stranu si myslím, že když dám do auta turbo bez vůle, že při plném plynu se roztočí a sedne si pomocí nového oleje. Motor, do kterého si budu turbo dávat je po přetěsnění a vyčištění, takže defakto olej bude 100% čistý a čerstvý bez zbytků oleje starého. Má se turbo točit úplně volně, nebo nevadí, když se točí ztuha, ale tak, že ho prstama otočím, ne nic extrémního. Druhé turbo s vůlemi se mi tam nějak dávat nehce, ale točí se velmi lehce.

Nejlepší odpověď
Ar

Turbo se musí točit naprosto volně. Pokud se točí ztuha bude nejspíše malinko přidřené, nebo je /plně vyschlé a jde nasucho. Zkuste tak kápnout olej a chvilku točit. Uvidíte jestli se pak uvolní nebo ne.