Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den. Lze cestovním akreditivem přímo platit jako cestovním šekem, nebo na jeho základě lze pouze vybírat peníze?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Zdravím, cestovním akreditivem lze pouze vybírat peníze.
Přesný popis cestovního akreditivu je dán
podle §682 obchodního zákoníku takto:
Osobní (cestovní) akreditiv.

Slouží k výběru peněz oprávněnou osobou na základě předložení určitých dokladů.

Vystavující banka v něm zmocňuje jinou banku, aby na její účet provedla (nebo prováděla) výplatu stanovené částky. Jedná se o funkci podobnou cestovním šekům.

S pozdravem
Lukáš Vojtek

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 725
Zlatý mosoj 427
Zlatý gecco 259
Zlatý Hlada 245
Zlatý ivzez 234
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 164
Zlatý annas 155

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.