Avatar uživatele
smichov

Koupil jsem si nové auto. Prodejce mi zatajil, že auto má vyrobní vadu. Můžu ho žalovat o náhradu škody?

Dobrý den. Jak je to s promlčením? https://www.po­radte.cz/auto-moto/34467-nekale-obchodni-praktiky.html

Zajímavá 0 před 1553 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Vady se řeší primárně v rámci reklamace. Ani netušíme, co by to mělo být za vadu. Žalovat lze, dle mého, až po několikerém zamítnutí reklamace. Prodejce dokonce ani nemusí tušit, že auto má vadu. Od toho jsou záruční doby, aby to mohlo být řešeno. Domnívám se, že přijít na vadu a hrnout to hned k soudu vám soud leda hodí na hlavu.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Kačko, sám dobře víte, že žalovat můžete kohokoliv.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Na noé auto je záruka. Tak to řeším pomocí reklamace. Pokud prokážeš, že věděl o výrobní chybě, můžeš se i soudit, pokud máš dostatek finančních prostředků. Bez advokáta do toho ale raději nechoď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no dyť ti tam píšou: koupit si třikrát za senou stejnou značku, se kterou mám problém je umění …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Taky se mi to stalo, že mělo vadný tachometr. Dojel jsem z Brna a hned mi to vyměnili v servise a zadarmo. Auto už nemám 14 let a je mi to jedno. Taky mi prodávající toho hodně neřekl. A soudit se? Ten by se vymlouval na jiného? Nejlepší by bylo to auto vyměnit za určitých podmínek, pokud je to možné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Linhart

Na nový vůz máte jasnou záruku!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Žalovat můžeš, ale jak tak slýchám už dlouhou dobu, že soudy nestíhají, tak nevím, co si od toho slibuješ.
Nepíšeš, jestli jsi zkoušel řešit situaci reklamací.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava