Jana Jana

Je moje povinnost nahlásit zaměstnavateli, že mám u jiné firmy práci na dohodu?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den.Je moji povinnosti nahlásit zaměstnavateli,že mám u jiné firmy práci na dohodu?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
ivzez

Zjistěte si v rejstříku, v jakých oborech působí oba zaměstnavatelé.
Jestli každý v jiných oblastech, nemusíte zaměstnavateli nic oznamovat.

Pokud ale druhý zaměstnavatel působí ve stejné oblasti jako
Váš hlavní zaměstnavatel, potřebujete písemný souhlas hlavního
zaměstnavatele PŘED uzavřením dohody.

Viz zákoník práce, § 304: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p304