Petr136365

Mohu v 15 letech jít sám k lékaři?

Dobrý den, je mi 15, je možné, abych šel sám k lékaři, když moje matka a můj otec nechcou jít se mnou k lékaři?
Jsem nemocny už asi týden a stále mne nechcou pustit k doktorovi a pouštěji mne do školy, co mám teda v tuhle chvíli dělat? Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

1. Učit se… 2. jít k lékaři, 3. učit se.

Další odpovědi
Rokio

Zdraví je vždy na prvním místě, a proto přednost má navštívení lékaře.

Zkus k němu jít tehdy, když má otevřeno odpoledne.

yuko

Je divne, ze by rodicum bylo jedno, ze jsi nemocny. Nejspis jsou zamestnani a nechteji si kvuli tomu brat volno. Ale zdravi jejich ditete musi byt na prvnim miste.
Pokud je Ti opravdu zle uz tyden a nedari se Ti uzdravit (predpokladam nejake nachlazeni, kasel, ryma.. s chripkou bys nevstal z postele) a s rodici se neda domluvit, pak bych to rekla primo tridnimu uciteli, ten prece muze zavolat rodicum, at Te odvedou k lekari, ze jsi nemocny. Z toho nevycouvaji. Nechce se mi procitat novelu zákona o zdravotních službách, kde se pise o tom, za jakych podminek muzes jit sam k lekari. A co na to rika babicka, deda?

IHOSTYLE

Buď tvoji rodiče musí zavolat, nebo od 15-ti let můžeš donést papír s potvrzením, že můžeš chodit sám, občas lékaři to ani nevadí, záleží jaký má přístup ke světu, rozdělují se na,,tvrdohlavé a hodné,, :)
Normálně tam jdi a uvidíš, buď tě pošle domů, nebo tě prohlédne, za zkoušku nic nedáš.

Maki Sushy

Můžeš ale tvoje matka se s lékařem musí domluvit a říct mu že přijdeš sám. Pokud se nedomluví tak tě bude muset vzít ona.

Edison

Maki se pochopitelně mýlí. Pokud lékaři dokonce vysvětlí situaci, poněkud bych se obával i zcela jiných důsledků… pro rodiče.