Šuko123

Jak je to se zplnoletněním a se sňatkem, když je moje 16letá přítelkyně těhotná?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobry den ja bych chtěl jsem se zeptat jak je s tym zplnoletenim i se sňatkem? I když je těhotná moje přítelkyně (16)

Odpovědi
ivzez

Zplnoletnění neexistuje,
plnoletosti se dosahuje pouze dovršením 18 let.

Tomu, co potřebujete, se říká přiznání svéprávnosti
a návrh je potřeba podat u soudu.

Viz občanský zákoník, § 37 (přiznání svéprávnosti):
https://zakony­prolidi.cz/cs/2012-89#p37

anonym

Do snatku bych se být tebou ještě nevrhal. Oba na to máte času dost. Příště byste měli používat ochranu a zbytečně neriskovat. Ale pokud o přiznání svéprávnosti stojíte, musí vám to uznat soud, jiná cesta není.

Edison

Mimochodem… těhotenství může být jen jedním z mnoha důvodů k přiznání svéprávnosti. Nikoli jediným. A navíc jen může, nikoli musí.

Drap

O zplnomocnění a o možnosti uzavřít sňatek mladistvým, musí rozhodnout soud