ANJELIK97

Dobrý den, dnes mám maturitní ples a mám za úkol vést svoji třídni.

Dobrý den, dnes mám maturitní ples a mám za úkol vést svoji třídni po schodech nahoru (na podium) a poté po schodech dolů. Už jsme to nacvičovali jenom tak orientačně v tělocvičně a dneska to budeme taky trénovat, co asi vím, že bych měl stát nalevo po boku své třídní.Ale nevím přesně jak u těch schodů jenom přibližně tuším :D (jak ji držet a ták :O …).

Nejlepší odpověď
annas

Záoleží na tom, jak jsou schody široké.

"Pravidla jsou v tomto případě jasná – při cestě nahoru jde po schodech žena před mužem. Kdyby uklouzla, muž jí zachytí a pomůže. Ze stejných důvodů jde ze schodů jako první muž, tady je pořadí opačné. Muž ale na dámu v tomto případě nevidí, a tak by měl být opravdu hodně na pozoru.

Když má žena boty s podpadky a schody jsou široké, mohou jít oba vedle sebe a muž jí poskytne rámě, aby neuklouzla.“

http://www.roz­hlas.cz/sever/ex­pres/_zprava/mi­nietiketa-kdo-jde-prvni-do-schodu-muz-nebo-zena-a-ze-schodu--1184308
Doplňuji:
Důvěřuj, ale prověřuj. Nezkontrolovala jsem ve zdroji pravopis, text okopírovala s chybou. Patří podpatky. 🙂

Další odpovědi
fcoop

Dáma jde zavěšená v rámě pravé ruky pána. Rámě nabízí pán a místo po pravici je čestným místem.

To je základní pravidlo,budeš muset improvizovat – podle situace.
Hlavně nezapomeň doma rámě,dáma by se nemohla zavěsit.

Questman

Kolem pasu pane Weasley! :DDD

Michálek1245

Tak teď moc nevím, na co se ptáte. Prostě nabídneš ráme a budeš se snažit, abyste se nevymázli. Samozřejmě to jsou spíš rady pro další, co to tu řeší. Já jsem si na ples kupoval i zvyšující pánské boty, protože jsem také vedl třídní, ale ta měla skoro dva metry, tak jsme potřebovali alespoň trochu vyrovnat ten nepoměr. :D