Avatar uživatele
ANJELIK97

Dobrý den, dnes mám maturitní ples a mám za úkol vést svoji třídni.

Dobrý den, dnes mám maturitní ples a mám za úkol vést svoji třídni po schodech nahoru (na podium) a poté po schodech dolů. Už jsme to nacvičovali jenom tak orientačně v tělocvičně a dneska to budeme taky trénovat, co asi vím, že bych měl stát nalevo po boku své třídní.Ale nevím přesně jak u těch schodů jenom přibližně tuším :D (jak ji držet a ták :O …).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Questman před 3687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záoleží na tom, jak jsou schody široké.

"Pravidla jsou v tomto případě jasná – při cestě nahoru jde po schodech žena před mužem. Kdyby uklouzla, muž jí zachytí a pomůže. Ze stejných důvodů jde ze schodů jako první muž, tady je pořadí opačné. Muž ale na dámu v tomto případě nevidí, a tak by měl být opravdu hodně na pozoru.

Když má žena boty s podpadky a schody jsou široké, mohou jít oba vedle sebe a muž jí poskytne rámě, aby neuklouzla.“

http://www.roz­hlas.cz/sever/ex­pres/_zprava/mi­nietiketa-kdo-jde-prvni-do-schodu-muz-nebo-zena-a-ze-schodu--1184308
Doplňuji:
Důvěřuj, ale prověřuj. Nezkontrolovala jsem ve zdroji pravopis, text okopírovala s chybou. Patří podpatky. 🙂

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Dáma jde zavěšená v rámě pravé ruky pána. Rámě nabízí pán a místo po pravici je čestným místem.

To je základní pravidlo,budeš muset improvizovat – podle situace.
Hlavně nezapomeň doma rámě,dáma by se nemohla zavěsit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Questman

Kolem pasu pane Weasley! :DDD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Tak teď moc nevím, na co se ptáte. Prostě nabídneš ráme a budeš se snažit, abyste se nevymázli. Samozřejmě to jsou spíš rady pro další, co to tu řeší. Já jsem si na ples kupoval i zvyšující pánské boty, protože jsem také vedl třídní, ale ta měla skoro dva metry, tak jsme potřebovali alespoň trochu vyrovnat ten nepoměr. :D

Nový příspěvek