Akri014

Co se stane, když mě bude bolet v krku a nebudu se léčit?

Jedna osoba od nás ze třídy s bolestí v krku chodila do školy a pomalu všechny nakazila

Odpovědi
Edison

Jak to máme vědět? Když neznáme příčinu, nelze předjímat důsledky.

marci1

Angína je v současnosti poměrně snadno léčitelná, avšak pokud není léčba zahájena, může mít velice závažné následky, které se mohou projevit dokonce až po několika letech. V minulosti, než byla známa antibiotika, nebylo toto onemocnění sice tak časté jako dnes, ale komplikace byly o to závažnější.
Nejčastější komplikací je rozšíření zánětu do okolí krčních mandlí, při němž se může objevit ve tkáni hltanu váček naplněný hnisem (hnisavý absces). Obvykle je provázen jednostrannou, silnou bolestí, která rychle narůstá a výrazně omezuje polykání, a otokem. Nemocný naklání hlavu na postiženou stranu a je mu špatně rozumět. Kvůli snížené pohyblivosti dolní čelisti je pro něj obtížná srozumitelná artikulace, která se projevuje tzv. huhňáním. Toto nebezpečné ložisko musí být po odhalení chirurgicky odstraněno.

Jednou z nejzávažnějších komplikací je revmatická horečka (febris rheumatica). Jedná se o celkové zánětlivé onemocnění postihující pojivovou tkáň různých orgánů. Nejčastěji poškozuje velké a střední klouby, srdce, cévy a nervový systém, přičemž nejzávažnější je postižení srdce, které způsobuje chlopenní vady a následný šelest.

Toto autoimunitní onemocnění je v přímé souvislosti s prodělanou infekcí, u přecitlivělých jedinců vznikají autoprotilátky proti vlastním tkáním. Objevuje se tři až čtyři týdny po prodělané angíně a mezi její symptomy patří horečka (až 40 °C), bolesti a otoky kloubů, výjimečně až oběhové selhání.

Zdroj: https://litome­ricky.denik.cz/z-regionu/angina-zanedbani-lecby-miva-vazne-nasledky-20130410-c9k3.html

ivzez

Bolest v krku není nakažlivá ani smrtelná.
Je to projev některé nemoci.

Pokud by šlo o angínu, hrozila by nákaza spolužáků
a později (i desítky let) po přechozené angíně problémy
se srdcem či dalšími orgány.

Dochy

Copak jsme lékaři? Copak můžeme vědět o co jde? Bolest v krku je i při klasickém nachlazení a na to lékař nikomu neschopenku nedá. Při léčení Ti bude o něco lépe, při neléčení to stejně odezní tak za 7–10 dní.

dudu

Pokud by se jednalo o hnisavou anginu může nastat až sepse organismu. Ani smrt udušením není nic příjemného.

EKSOT123

Možná ti nakonec budou muset uříznout krk,mudeš pak mít hlavu rovnou na těle. Jsem zvědav, jak se budeš rozhlížet při přecházení silnice.