anys

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co hrozí někomu kdo řídil bez řidičáku,nikdy ho neměl ale už opakovaně byl trestán.

Doplňuji:
Děkuji,ještě by mě zajímalo,jak dlouhý je nepodmíněný trest u tohoto případu.

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&q=%­C5%99%C3%ADzen%C3%AD+be­z+%C5%99idi%C4%8D%C3%­A1ku&sa=Vyhle­dat&siteurl=www­.odpovedi.cz%2F#1381

Další odpovědi
standa

Při prvním přestupku (řízení bez ŘP, který dotyčný nikdy neměl) musel být uložen kromě finanční pokuty i trest zákazu řízení.

Pokud dotyčný řídil v době zákazu řízení, tak to už není jen přestupek, ale jedná se o TRESTNÝ ČIN maření výkonu úředního rozhodnutí…, ze kterého zcela reálně hrozí PODMÍNKA !!! + samozřejmě další navýšení zákazu řízení.
Doplňuji:
Pokud se jedná o opakované řízení i v době zákazu, tak to už půjde do tuhého, protože hrozí NEPODMÍNĚNÝ trest !!!

Za trestný čin ´maření výkonu úředního rozhodnutí´ (§ 337/1 trestního zákoníku) hrozí až 3 roky !!! Ale kolik by to bylo ve skutečnosti, nelze předem odhadnout…, nejméně 1 rok by to byl však určitě.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d4­.aspx