Jedná se o trestný čin, či přestupek?

Kdybych okradl více lidí – ale každého ne o víc jak 4999kč, ale celkově třeba o 20000kč (zisk ze všech obětí), jednalo by se o přestupek nebo trestný čin? Protože jednotlivě to je přestupek ale dohromady trestný čin (škoda nad 5000kč je již trestný čin).

A omlouvám se za formát otázky – otázka by byla příliš dlouhá, kdybych vše zmíněné napsal již do otázky:)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jednalo by se o trestný čin.

Další odpovědi
cukrar

sloučí případy a je to trestní čin. Jen pokud jsem pochopil dotaz. Pokud dneska okradete někoho a za měsí dalšího, tak toto nespojí v jeden skutek.