Tomsaj

Poradíte, zda se dá vyrobit pochodeň bez petrolejového oleje, čistě jen z alkoholu?

Původní otázka

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, dá se vyrobit pochodeň bez petrolejového oleje, čistě jen z alkoholu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Alkohol (pokud myslíš ethanol) není vhodný ze dvou důvodů: jednak je velmi těkavý a pochodeň by ti brzy vyschla, jednak je plamen málo svítivý. Nejlepším palivem je smůla, nebo aspoň těžší olejové frakce nasáklé do vhodného materiálu.

Další odpovědi
Emefej

Jenom z alkoholu moc dlouho hořet nevydrží a svítit taky moc dobře nebude. Použij lampový olej.

gecco

Jistě – jako palivo klidně použij líh, lampový olej, petrolej – vyber si…
😉

dr.luha

Použij běžný řepkový olej od Bureše, nebo použitý z friťáku. Na omotání stačí kus bavlněné látky (tričko, prostěradlo).