Máslo

Poradíte, jak mám zrušit závaznou přihlášku, na zájezd do ciziny?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám zrušit závaznou přihlášku, na zájezd do ciziny, děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
klumprt

Vůbec netuším, jakým způsobem je ta přihláška závazná a o co tady jde. Jestli je to regulérní smlouva s cestovní kanceláří nebo nějaký papírek vyplněný pro společný zájezd klubu důchodců, nebo nějaké prohlášení, že se např. student zúčastní tříního zájezdu.

Obecně bych ovšem považoval za naprosto klíčové, jestli jste zaplatil nějaké peníze, nebo zatím ne. Z toho vychází síla vaší pozice v procesu vyvazování se ze závazné přihlášky. Můžou tam být strono poplatky, tzn. že vám vrátí pouze část platby. Možná by bylo vhodné dosadit za sebe jiného účastníka zájezdu. Kdoví…

Další odpovědi
ivzez

Kde jste se závazně přihlásil?
Cestovka by měla mít na webu obchodní i storno podmínky.

Jestli to bylo jinde, zkuste se dohodnout s pořadatelem.

led

Písomnou formou.
V zmluve o službe cestovky, prihláške na zájazd, by mali byť napísané aj podmienky storna.