famar

Pokud se omluvím u soudu z finančních důvodů kvůli cestě, nevíte, zda je to možné a zda omluva bude přijata?

dobry den,chci se zeptat pokud se omluvim u soudu z financnich duvodu skrz cestu zda je to mozne a zda bude prijata?

--
Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Doporučuju přečíst poučení a v případě nejasností na soud včas zavolat.
Z vlastní zkušenosti vím, že soud cestu proplácí. Před asi deseti lety jsem byl předvolán jako svědek a po poslání TP mi proplatili cestovné podle zákona o cestovních náhradách.

Další odpovědi
Drap

Nelze předjímat rozhodnutí soudu, ale myslím, že se jim to moc líbit nebude. V krajním případě tě mohou nechat předvést a budeš mít cestu zdarma i s doprovodem.

Arne1

A u toho soudu máš dělat co ? Obviněný, navrhovatel, … – nebo svědek ?
U těch přímo zainteresovaných nevím, ale svědek má nárok na úhradu cestovních nákladů (částku určí soud) a dokonce i na náhradu ušlé mzdy, pokud je to zapotřebí. Viz zdroj…

Zdroj: https://www.me­sec.cz/clanky/od­mena-za-svedectvi/