Karkaj

Jak se obrnit a vrátit se do práce kde jsem se setkala se šikanou?

Dobrý den, bohužel jsem se setkala se šikanou na pracovišti.Zko­labovala jsem a moje doktorka mě poslala k psycholožce a nechala mě na PN.Je to dva měsíce a teď mi řekla,že by chtěla abych chodila k psycholožce častěji než doteď.Jenže já si to nemůžu dovolit,protože je soukromá.Paní psycholožka mi řekla,že za to nemůžu a napíše mojí doktorce zprávu.Mám strach,že mi ukončí PN i když jestě nejsem připravená vrátit se do práce.Máte nějakou radu?Jak se obrnit a vrátit se do práce?a jak to zvládnout?

Nejlepší odpověď
mosoj

To se dělá obráceně. Chodí se k psychiatrovi ( doktor jako každej druhej) a ten když je třeba, posílá k psychologovi ( pak se nic neplatí).
O nemocenské pak rozhoduje psychiatr. Takže tam ihned naklusej. Na to nepotřebuješ praktika.

Další odpovědi
tencosepta

Šikana je svinstvo a pokud máš možnost, odejdi z práce. Jelikož jsi zkolabovala, tak bys návrat do práce nemusela zvládnout a mohla bys zkolabovat podruhé, a to by mohlo být pro tebe horší.

ivzez

Souhlasím s Mosojem, obraťte se na psychiatra, tam budete platit jen 30 Kč Julínkovného, případně doplatky za léky. Na neschopence Vás dál může vést on.

Dále doporučím si již v době nemoci začít hledat nové zaměstnání.
Pokud se Vám to podaří, můžete dát výpověď nebo se zaměstnavatelem
uzavřít dohodo o skončení pracvoního poměru ze zdravotních důvodů
ještě v době nemoci. Pak se do toho zaměstnání nebudete muset vrátit.

GM

Šikanu na pracovišti jsem zažila před 14 lety, ještě měsíc a skončila bych díky své šéfové v blázinci. Situaci jsem řešila výpovědí z pracovního poměru. Ve výpovědní lhůtě jsem šla na neschopenku a vyřešila si odkládané zdravotní problémy a našla si práci – původně brigádu, ale jsem tam již 14 roků a jsem spokojená. Do původního zaměstnání jsem si šla pouze pro zápočtový list.
Doplňuji:
Ještě dnes, když tu babu mám potkat na ulici, přecházím na protější chodník (a nejsem sama). Kdo šikanu na pracovišti nezažil, neuvěří.