Avatar uživatele
Karkaj

Jak se obrnit a vrátit se do práce kde jsem se setkala se šikanou?

Dobrý den, bohužel jsem se setkala se šikanou na pracovišti.Zko­labovala jsem a moje doktorka mě poslala k psycholožce a nechala mě na PN.Je to dva měsíce a teď mi řekla,že by chtěla abych chodila k psycholožce častěji než doteď.Jenže já si to nemůžu dovolit,protože je soukromá.Paní psycholožka mi řekla,že za to nemůžu a napíše mojí doktorce zprávu.Mám strach,že mi ukončí PN i když jestě nejsem připravená vrátit se do práce.Máte nějakou radu?Jak se obrnit a vrátit se do práce?a jak to zvládnout?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, iceT, ivzez před 3540 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

To se dělá obráceně. Chodí se k psychiatrovi ( doktor jako každej druhej) a ten když je třeba, posílá k psychologovi ( pak se nic neplatí).
O nemocenské pak rozhoduje psychiatr. Takže tam ihned naklusej. Na to nepotřebuješ praktika.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tencosepta

Šikana je svinstvo a pokud máš možnost, odejdi z práce. Jelikož jsi zkolabovala, tak bys návrat do práce nemusela zvládnout a mohla bys zkolabovat podruhé, a to by mohlo být pro tebe horší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím s Mosojem, obraťte se na psychiatra, tam budete platit jen 30 Kč Julínkovného, případně doplatky za léky. Na neschopence Vás dál může vést on.

Dále doporučím si již v době nemoci začít hledat nové zaměstnání.
Pokud se Vám to podaří, můžete dát výpověď nebo se zaměstnavatelem
uzavřít dohodo o skončení pracvoního poměru ze zdravotních důvodů
ještě v době nemoci. Pak se do toho zaměstnání nebudete muset vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Šikanu na pracovišti jsem zažila před 14 lety, ještě měsíc a skončila bych díky své šéfové v blázinci. Situaci jsem řešila výpovědí z pracovního poměru. Ve výpovědní lhůtě jsem šla na neschopenku a vyřešila si odkládané zdravotní problémy a našla si práci – původně brigádu, ale jsem tam již 14 roků a jsem spokojená. Do původního zaměstnání jsem si šla pouze pro zápočtový list.
Doplňuji:
Ještě dnes, když tu babu mám potkat na ulici, přecházím na protější chodník (a nejsem sama). Kdo šikanu na pracovišti nezažil, neuvěří.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek