Gihjy

Je škodlivá magnetická rezonance?

Zdravi

Nejlepší odpověď
annas

Pokud myslíte škodlivost MR pro vlás, , tak opět se ptáte na špatném místě.

Obracejte se prosím na lékaře s dotazy, které se týkají vašeho zdraví a zákroků, které s ním souvisejí, nikoliv na internetovou stránku, kde lékaři nejsou, aspoň o žádném nevím.

Pokud vás lékař na MR pošle, ví, co dělá. Je to přece jedna z moderních metod, která není škodlivá, ani bolestivá, tak tvrdí moje známá lékařka.

V odkazu se dovíte víc
http://www.kli­nikajl.cz/mag­neticka-rezonance/casto-kladene-otazky/

Další odpovědi
Edison

Zejména pro některé přístroje a předměty určitě.

marci1

Na lidské tkáně nemá žádný prokázaný škodlivý účinek. 🙂
https://vysetre­ni.vitalion.cz/mag­neticka-rezonance/

Kelt

V určité míře je škodlivé vše. Na jedné straně se kdysi doporučovaly magnetické náramky, a na druhé straně škodí spánek, alkohol, cigarety, pohyb atd, vše v určité míře, ani moc ani málo. A záleží na intenzitě a době působení. Určité magnetické pole vytváří Země, kdyby nebylo, byl by život jiný, nebo by i nebyl.

aliendrone

To záleží na okolnostech. Pokud máš zuby vyztužené kovem nebo kloub z chirurgické oceli, může to být DOST zajímavé. ;) :D :D
Jinak magnetické pole i takové intenzity jakou produkuje je krátkodobě neškodné (tedy i vyšetření), při dlouhodobém užití může ovšem ÚDAJNĚ narušovat paměťové engramy. Klinické testy pochopitelně nejsou, takže kdo ví. Vyšetření bych se ale rozhodně nebál. :)