Opb

Vydává se po platbě dobírkou stvrzenka?

Dobrý den, tudle jsem platila balík z bazaru a od pošty jsem nedostala ani žádný paragon. Nedostala jsem potvrzenku, že jsem zaplatila dobírku. Nějaký doklad.. Má to tak být?
Děkuji moc

Odpovědi
Drap

Podepsala Jsi pošťákovi převzetí dobírky. To je vše. Paragon, či fakturu ti má vystavit ten, kdo prodává.

annas

Když si zvolím doručení. tzv. balíku do ruky, doveze mně „pošťák“ balík do domu.
Zaplatím dobírku po předložení kódu,.

Zeptá se mě, zda chci stvrzenku. Většinou ji nepotřebuji, ale když si ji vyžádám, vytiskne ji elektronicky ze svého „přístroje“ .

Na poště potvrdíte jen převzetí balíku po zaplaceno stanovené částky.

Doklad o zaplacení nedostanete, doklad získáte z balíku, kde je uvedená i cena a uvnitř balíku doklady.

Našla jsem ještě v diskuzi:
„Ještě jsem učinil dotaz na Českou poštu a odpověděli mi následující:
“…potvrzení o úhradě dobírkové částky pošta vystavuje na požádání.
Pokud se dostavíte se na svou dodávací poštu, bude Vám vystaveno
dodatečně, ale musíte uhradit poplaek".

https://forum­.finexpert.e15­.cz/viewtopic­.php?f=319&t=302291

Gonfaloniér

U dopravce se to leda podepisuje nebo dává kód a někdy ani to ne. Dopravce to dováží, nějaké faktury a paragony dává prodejce (firma, obchod, e-shop).
Co já jsem za ty roky platil dobírkou přes poštu, tak nic takového se nedávalo. On ti logicky ten balík bez zaplacení nepředá. Po zaplacení se to ale myslím musí podepsat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.