butonek

do kterého časopisu psal stuart humple z filmu pane,vy jste vdova

Nejlepší odpověď
iceT

Mám to,noviny se jmenovaly Tempo.

Oficiální státní návštěva krále Oskara XV. skončí hned na letišti tragédií, panovník spřátelené země přijde při vojenské přehlídce o ruku. Naštěstí je zde klinika profesora Somra, takže nic není ztraceno. Král Rosebud IV. je ovšem incidentem natolik rozhořčen, že se rozhodne pro radikální krok – zruší armádu.
Už při operaci, sedmnáct minut po ztrátě ruky, si Oskar XV. s údivem čte v novinách o svém úrazu, místní deník Tempo „ví vždy napřed, co se děje.“
Tempo to ví díky svému redakčnímu astrologovi Stuartu Hamplovi, s nímž se Rosebud IV. rozhodne poradit o svém plánu, konečně, „člověk se rozhodne zrušit armádu jen jednou v životě.“ S politickým aktem to nevypadá zle, až na připravovaný atentát, který Hample odhalí.
Geniální hvězdopravec musí pučistům z cesty, což není vůbec žádný problém. Jenže generál Otis netuší, že se postavil proti osudu a předpovědi, podle níž se astrolog má stát dvojnásobnou vdovou. Co na tom, že je technicky po smrti, osud je osud.
Proti králi je vyslána uměle vyrobená dvojnice jeho přítelkyně, do níž profesor Somr (aniž to tuší) má zasadit mozek sadistické vražedkyně. Obsah lbi geniálního astrologa, jemuž něco spadlo na hlavu, si pro změnu vyžádal Neurologický institut.
Jenže oba mozky se nějak zatoulaly…

Zdroj: http://www.fex­t.cz/film/pane-vy-jste-vdova.htm

Další odpovědi
FOG

Nebyl to casopis,ale noviny a jmenovaly se „Tempo“.

Zdroj: vlastni filmoteka