Jose1f

Do které skupiny patříš?

Statisticky prý bylo zjištěno, že každý důchodce má našetřeno v průměru asi 300.000 Kč. Dále bylo statistiky zjištěno, že naši týnejdři vedou v Evropě, co se týče počtu vykouřených cigaret a množství vypitého alkoholu. Na fotbal Euro 2012 si vyjely mraky Čechů. Tak bych mohl pokračovat. To znamená, že existují dvě skupiny občanů. Jedni, co mají peněz dost a užívají si života a druzí co mají peněz málo a nadávají na vládu. Do které skupiny se řadíš Ty? Napiš proč, nebo co si o to myslíš.

Nejlepší odpověď
anonym

Mám málo peněz a užívám si života. Nenadávám na okolní svět a je mi dobře. Ráda se usmívám a života si užívám.

Další odpovědi
terry

Ani do jedné. Jsem asi někde mimo :).

anonym

Patřím mezi důchodce.
A to je tak jediné, co mohu napsat k výběru možností, cos nám tady dal.
Na vládu nenadávám kvůli svým penězům, ale kvůli všeobecnému svinčíku, který nadělala. Zadlužila ČR kvůli věcem, které lid nepotřeboval. Národ je nespokojený, dává to najevo shromážděními a stávkami, přesto to vládu nepřimělo ani k tomu, aby začala přemýšlet, proč to tak je.
Neexistují dvě skupiny občanů podle toho, co si mohou za své finance dovolit. To je demagogie. Existují politici ČR a občané této republiky. Ti občané mají stejné starosti a problémy, ať je jejich majetek jakýkoliv. Nikdo nemá jisté nic, ani to, že když se zítra probudí na stejném slamníku, tak že v něm bude mít totéž, na čem večer usínal. Teď asi budeš namítat, že ti movitější usínají na matracích Dormeo…
Patřím do skupiny občanů, co si o tom všem NĚCO myslí.

Vseznalek88

Josef1f: Statistiky jsou zrádné. Václav Havel byl taky důchodce a kromě statisícového důchodu vlastnil majetek za desítky, spíše stovky milionů korun. Takových důchodců stačí pár v republice ( a věř že na jejich spočítání ti prsty na rukou stačit nebudou) a statisticky tak každému důchodci naskáčí do úspor statisíce…bohužel jen statisticky :o) Na druhou stranu, každou chvíli slyšíme, že někdo okradl důchodce a odcizil mu celoživotní úspory v řádech desetitisíců někdy i statisíců. Starší generace holt byly mnohem střídmější a byly zvyklé šetřit… ne na horší časy… ne na nnové auto… prostě šetřit… nevyhazovat peníze jen proto, že je mám.

Ocko: Za jaké nepotřebné věci nás tato vláda zadlužila…? Lidi jsou naštvaní kvůli úsporným opatřením. Všichni chtějí aby se ve státě šetřilo, ale jakmile by měl člověk přijít o nějakou svojí korunu, tak je nespokojený. O nic jiného tu nejde. Proto já tvrdím, že levicový voliči v ČR jsou ve skutečnosti pravičáci – myslejí totiž jen na sebe a je jim jedno kde se ty peníze vezmou. Nemyslí na budoucnost na prosperitu celé země. Já kupříkladu jsem poměrně silně levicově zaměřen a proto mi nezbývá než volit pravici, která má alespoň nějakou koncepci. U nás ale neexistuje levice a pravice… jsou tu prostě jen strany, které se chtějí za každou cenu dostat k moci a to pokud možno tím že se vymezí proti straně druhé svým programem… Vnímám to specielně u ČSSD, VV, SZ Ale to jsme trochu odbočili. Jinak movitější určitě neusínají na DORMEU..... Matraci z TV shopu si právě koupí nějaký důchodce za dlouholeté úspory a nebo nemajetný člověk na spotřebitelský úvěr… Movití usínají spíše na postelích Hastens.....

Sůwa

Ten dotaz jsi měl lépe stylizovat, nespíš jako anketu a skupiny přesně vymezit. Stejně je ale zavádějící lidi řadit do skupin, každý by měl být OSOBNOST, nejsme snad přece stádo ( nebo jsme?).

Jose1f

Ano, každý jsme neopakovatelná osobnost. Někoho baví víc holky, někoho víc vdolky. Co se však týče vlivu na další vývoj, jsme všichni nuly. Stačí ale postavit před tyto nuly jedničku a dostaneme obrovské číslo. Potom již záleží jenom na tom, zda ta jednička byla kladná, nebo záporná… Když jednička zmizí, jsme zase jenom nuly a někdo z nás má raději holky a někdo vdolky.