darius

Do kdy se mohu zapsat na SŠ, jestiže si chci dodělat poslední ročník?

Ve školním roce 2017/2018 jsem docela nerozvážně ukončil studium. Chci si dodělat pouze 4. ročník ve stejném oboru, má otázka ale zní, jestli je MŠMT stanoven nějaký nejzazší termín přihlášení se ke studiu anebo zda-li záleží na konkrétní škole. Tlačí mě totiž čas, a tak bych ocenil možnost započatí studia okamžitě. Všem moc díky!

Odpovědi
peterd108

Myslím, že budeš muset počkat až na září příštího roku

ivzez

Zavolejte ředitlei školy, kterou jste ukončil, a domluvte se
s ním, za jakých podmínek byste navázat na předchozí studium.

Je-li v letošním čtvrtém ročníku volné místo,
můžete teoreticky začít hned příští týden.

V případě jiné školy stejného oboru by to mohlo
trvat o pár dnů déle. I tam ale bude záležet jen na tom,
jestli je volné místo a na rozhodnutí ředitele školy.

Poznámka:
Peterd108 nemá pravdu, není nutné čekat
na nový školní rok ani na pololetí.