karel.xyz2

Do jakého sběrného dvora můžu ZDARMA odvést odpad (vyklízení domu)…?

Dobrý den

Vyklízíme Sklep a půdu atd. rodinného domu. Máme různý odpad kterého se potřebujeme zbavit (kov, staré matrace, staré elektrospotřebiče, dřevo různé (desky atd., děda byl stolař)). A prostě podobný odpad. Vím že většinu takového odpadu BYCH MĚL (?) být schopen odvézt do sběrného dvora a oni to tam ZDARMA převzít (většina věcí by měla být zdarma)…? Problém je že ne u všech sběrných dvorů to zdarma je (kromě elektrospotřebičů). Potřebuju do odvézt do sběrného dvora pod který spadám podle bydliště, aby mi to tam zdarma vzali. Problém je že nevím který to je. Bydlím na vesnici a velice pochybuju že má malá vesnice má vlastní sběrný dvůr… Předpokládám že sběrné dvory mají jen města a tedy taky předpokládám že bych to měl být schopen ZDARMA odevzdat v nějakém blízkém městě (pod které spadám podle bydliště). Volal jsem do jednoho města (moje obec je v okresu daného města) ale tam mi řekli že to tam určitě neberou a doporučil mi zavolat si do jiného blízkého města, že snad spadám pod něj (i když moje obec není v okrese daného města, je dané město o něco blíže mojí vesnici). Volal jsme tam, ale neberou mi telefon…

Jak zjistím pod který sběrný dvůr spadám a kde tedy většinu věcí můžu zdarma odevzdat…?? Nemůžu to najít ani na internetu…

Odpovědi
Drap

Zeptej se přímo, na konkrétním sběrném dvoře. Všude mohou být jiné podmínky.

Savier

https://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/61489-do-jakeho-sberneho-dvora-muzu-zdarma-odvest-odpad-vyklizeni-domu.html

Už ses ptal na jiné poradně!…

cappuccino

O tom, pod jaky sberny dvur patrite, by Vas mel informovat obecni urad. Zeptejte se tam. Nektre vesnice dostavaji karticky od sberneho dvora z nejblizsiho mesta, aby se lide mohli prokazat.

da ny

Ptejte se ve spádovém sběrném místě/dvoře. Tady Vám těžko někdo poradí, když ani není uvedeno místo, kde vyklízíte (bydliště).
Naše město má sběrný dvůr v nedaleké obci (dříve součástí města).
Po prokázání trvalého bydliště, na OP lze dovézt odpad různého druhu. Zdarma, do určité hmotnosti. Pak za poplatek. Lidé. Pokud je odpadu víc, jedou několikrát.
Je možné si u technických služeb objednat za 2,5 tisíce kontejner. Pokud náklad přesahuje určitou hmotnost, přijde faktura na doplacení.
Jedenou za 14 dní je možné odložit určitý objem odpadu na 2 sběrná místa ve městě.

Samtibalfars

Musí vám vzít všechno a zdarma. Jediné co vám nevezmou jsou střešní krytiny lepenka atd…

Sběrný dvůr je vždy nablízku a má ho každá i malá vesnice.