Katoda

Do jaké vzdálenosti už dorazily signály z prvního vysílání TV, rádia apod?

Pokud se tedy veškeré pozemské tv a rádio vysílání šíří v podobě vln do vesmíru, v jaké vzdálenosti už je první pořad z rádia případně z tv?

Nejlepší odpověď
Kepler

Rádiové a TV vysílání se šíří rychlostí světla. Takže už může být 80 až 100 světelných let daleko. Jenže signál je tak slabý, že to žádný sponzor aliendrona nechytí, splývá s kosmickým šumem. Velmi názorně je to na začátku sci-fi filmu Kontakt, i když to nekoresponduje s vizuálními záběry.

Další odpovědi
Brblal

TV a radio vysílání je velmi slabé, to naše slunce má výkon v řádu pW (peta Watt), jenže to nevysílá signál, ze kterého by se dalo poznat, že je tady (na 3. planetě od slunce) inteligentní život.

Pokud existuje někde nějaká jiná planeta, na které je inteligentní život, tak se s nimi asi jentak nepotkáme, to se dříve sami zničíme.

Je to ode mě velmi skeptické, ale podle toho, co slyším kolem sebe, utvrzuju se o tom…