Avatar uživatele
briketka10

Dnes zemřel tvůrce medvídků Potkali se u Kolína Břetislav Pojar..

uctíte se mnou jeho památku ??
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/281422-zemrel-tvurce-medvedu-od-kolina-bretislav-pojar.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, kapka, johana 56, Děda Louda, Drap, Lucijej, Damiana, prkýnko, anonym, anonym, anonym před 4213 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Zase odešel velký člověk. Tyhle příběhy jsem jako malá zbožňovala.
„Pojďte, pane, budeme si hrát......“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vždycky když jsme chodili na odpolední představení do kina, pouštěli medvídky jako předfilm. Mnohdy byly lepší než hlavní program.:)) Milovala jsem je. " O pardálu, který voněl" jsem měla nejraději.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to škoda, zahrada byla také fajn, ale B. Pojar (není autor) je spolutvůrce těchto vypečených medvídků s Miroslavem Štěpánkem (samostatně navíc režíroval 6 z 11 dílů). Média neoprávněně po léta připisují pouze Břetislavu Pojarovi http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­roslav_%C5%A0t%­C4%9Bp%C3%A1nek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Lucilej já i teď, jako starší se ráda kouknu na ty méďi a když vidím nějaké z jeho večerníčků třeba Jáju a Páju s tím Jitrničkou,
je ho vážně velká škoda..

před 4213 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Byla jsem kdysi s dcerou, když byla ještě malá, na medvídkách v kině. Šla jsem tam kvůli ní, nenapadlo mě, že tam budou i mladí dospělí bez dětí a budou se dobře bavit. Seděli za mnou a jejich upřímný uchichtávání nad vyčůraností jednoho z medvídků bylo fakt nakažlivý. Uvědomila jsem si, že ta pohádka je úplně pro všechny, pro děti i pro dospělý a moc si to v tom kině užila, zase jinak, než jako dítě.
Pan Pojar se dožil pěknýho věku a vzpomínat na něj budeme ještě dlouho.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

to ano a já se zase spletla, ten vykutálený soused od vedle byl přeci Krkovička :))

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek