orwell

Dnes je úplněk jako hrom. Pozorujete, nebo pozorovali jste někdy na sobě nějaké jeho účinky?

Nejlepší odpověď
zbyndo

Ja som úplne hotový,a to každých 28 dní,je mi blbo, úzkosti,niekedy až na zvracanie,myslel som, že nebudem vnímať kedy je, či nie je spln.Niekedy sa mi stalo, že som sa cítil zle,ako po opici,nevedel som, čo sa deje,napadlo ma pozrieť lunárny kalendár,a jasné,spln.Takže patrím medzi tých,na ktorých to nepriaznivo vplýva.Čo už?

Další odpovědi
Kepler

Ne, vyjma případu „superúplňku“, když se toho pravidelně chytají novináři a dělají z toho vyjímečnou záležitost. Ach jo, přitom je to celkem často a pravidelně opakující se jev. Že je o 15% větší? Zanedbatelné. Daleko magičtější je západ nebo východ Měsíce, ať je v jakékoliv fázi. Tehdy se zdá subjektivně skoro obrovský.

marci1

Dnes je „superúplněk“. Je to taková zvláštní, kouzelná noc. Silné světlo měsíce osvětluje až nadpřirozeně přírodu i domy. Abych spala v pohodě, zatáhnu žaluzie a budu snít třeba o baronu Prášilovi na Měsíci. 🙂
„Astrologové vám doporučí, abyste se na vše pokusili podívat z ptačí perspektivy, ať už to znamená cokoliv. A také abyste „neplýtvali svou životní silou tam, kde to nestojí za to. Raději se máte jako vrány přemístit tam, kde se vám bude dařit lépe“. Jak s touto radou během dnešního superúplňku naložíte, zaleží na vás. Hlavně pokud se vám bude dařit lépe“.
https://www.re­flex.cz/clanek/za­jimavosti/100123/su­peruplnek-2020-dnes-v-noci-rozzari-oblohu-nejvetsi-pozorovatelny-mesic-letosniho-roku-a-posledni-zimni-uplnek.html

EKSOT123

Asi nepozoruji. Možná kdybych spal pod širákem. Ale vím o případu, kdy slečna spadla za úplňku z balkonu a zabila se. Přitom jinak prý byla v pohodě, jen náměsičná. Pěkná fotka: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/521903/su­permesic-rozzaril-cesko-fotograf-cekal-na-uchvatny-snimek-roky.html

balkovoid

Občas se stává, že se při úplňku probudím a mám nohy a tělo nasměrované k měsíci – otočím prostě nevědomky polohu celého těla během spánku o 90 stupňů než když usnu. A jednou se mi stalo, že sem se probudil a bývalka stála u okna, dívala se na měsíc a přitom spala – já na ni Jani? a ona se na mě normálně podívala a lehla si zpátky do postele – psycho

Edison

Ne… Jen dostávám chuť na čerstvý maso a nutkání zpívat! 😁

zjentek

No je to HRŮZA, co rok horší. Perplex jak cyp. Chuť vyvést něco nekalého se při úplňku časem násobí. V rovnováze udržuje pouze současná únava materiálu, která se časem taktéž násobí. (;

elkon

Ne, ani nevím, že je úplněk, nezajímá mě to.

Kajoch

Ano.Každý úplněk sleduji a připouštím,že jeho účinky mají i na mě určitý vliv.Tomu,kdo nechce věřit,nemá smysl cokoliv vysvětlovat.....

Hufnágl

V tu dobu jsem náměsíční. Už dvakrát jsem spadl z okna.

Kelt

No dneska jsem celý den doma. Zítra budu mít noční, tak si to vychutnám, až budu venku.