zjentek

Dle čeho soudit, že organismu chybí hořčík?

Zjevné příznaky při nedostatku prvku hořčíku.

Nejlepší odpověď
annas

„Nedostatek hořčíku se projevuje řadou příznaků, od zvýšené nervozity, svalových křečí, nespavosti až po bušení srdce, lámání nehtů nebo padání vlasů, ale kromě toho může stát i za vznikem sklerózy, otylosti nebo ateriosklerózy. Deficit hořčíku v organismu také narušuje činnost nadledvin, které jsou producentem antistresového hormonu a tím je narušen i režim dne. Neschopnost vstát i po několika hodinách spánku a ranní křeče v lýtkách jsou jasným důkazem toho, že vám chybí hořčík. Stejně tak snížená sexuální touha může být zaviněna nízkým příjmem hořčíku. Hořčík dále zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a jeho nedostatek se může projevit i vznikem hemeroidů. atd. “

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/nasledky-nedostatku-horciku-mohou-byt-prekvapive-horke.htm#ixzz495XdvXPQ

--
V minulosti mně lékaři diagnostikovi latentní tetanii z nedostatku hořčíku. Jenže když jsem přešla na alternativní medicínu a začala brát bylinky, příznaky zmizely. Nedostatek hořčíku souvisí s nevyrovnanou energií ledvin.

Zkuste si projít archiv.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nedostate­kl%20ho%C5%99%C4%8D%C3%AD­ku

Další odpovědi
Lamalam

Mezi hlavní příznaky nedostatku hořčíku patří např. bolesti hlavy, slabost, migréna, zhoršená koncentrace, nervozita, strach, deprese, bolest za hrudní kostí, tachykardie nebo poruchy srdečního rytmu.

Zdroj: http://www.prvky­.com/horcik-v-potravinach.html

quentos

souhlas až na ten „vznik hemeroidů“. Hemeroidy nevznikají, ty má každý už od narození. Správně by se mělo říci „vznikem potíží s hemeroidy“.