Deník Blesk

ve kterém roce vyšel poprvé deník Blesk?

Nejlepší odpověď
annas

Na tuto otázku jsem již jednou odpovídala. Panenka překopírovala mou upravenou odpověď, aniž uvedla, kdo ji vyhledal. Poznám to, protože stylizaci jsem měnila a mám určitě jiný způsob vyjadřování než Panenka. Připadá mně to nekolegiální.

Deník Blesk vychází již od roku 1992 a od roku 2002 mu mezi celostátními deníky patří prvenství jak v množství prodaných výtisků, tak v celkovém počtu čtenářů.
Patří švýcarskému podnikateli Michaelu Ringierovi a podle jeho vlajkové lodi Blick založil Petr Schönfeld1 13. dubna 1992 český Blesk. Recepce na počest prvního čísla se konala v paláci na Malé Straně v Praze a byla to velká sláva, které se zúčastnil kdekdo z politických a kulturních špiček.
Ze zdrojů:

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/tiskni.as­p?r=p_spolecnos­t&c=A071031_205744_p_spo­lecnost_wag

urldb.cz/bulvar/de­nik-www-blesk-cz
Doplňuji:
Doplňuji stránku se svou odpovědí: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-vyslo-prvni-cislo-blesku

Další odpovědi
panenka

dnes už tu tahle otázka zazněla takže vám posílám zde odpověd. Blesk vychází již od roku 1992 a od roku 2002 mu mezi celostátními deníky patří prvenství jak v množství prodaných výtisků, tak v celkovém počtu čtenářů.
Patří švýcarskému podnikateli Michaelu Ringierovi a podle jeho vlajkové lodi Blick založil Petr Schönfeld1 13. dubna 1992 český Blesk. Recepce na počest prvního čísla se konala v paláci na Malé Straně v Praze a byla to velká sláva, které se zúčastnil kdekdo z politických a kulturních špiček.
Ze zdrojů:
http://nevidi­telnypes.lidov­ky. cz/tiskni.asp?r=p_spo­lecnost&a mp;c=A071031_­205744_p_spolec­no st_wag

Zdroj: urldb.cz/bulvar/de­nik-www-blesk-cz