Avatar uživatele
redy

Delší dobu nebudu doma, možná šest i více měsíců, co mám odhlásit?

Stačí, když vypnu vodu, elektřinu, zabezpečit byt?

Jedno mě trápí a to je připojka na net. Mám ho tady odhlásit a tam si ho nechat připojit? (internet) Nebo nechat a i tam připojit? Na jednu stranu nevím, jak dlouho tam vydržím.

Můj odjezd je na 99%

Taky je možnost pronajmout nebo prodat můj byteček, to bych nerada. Někdo říká,že dlouhodobě nechat byt prázdej je špatně.

Jde o to, co by bylo podle vás jednodušší. Jistě že to řeším s kámoškama, ale co člověk, to názor. A tady je dost starších uživatelů, kteří snad poradí…

Nevím kam s otázkou, tak cestování.
Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, samicek333, johana 56, Drap, briketka10, zzzzz, zjentek před 2898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

  1. Síť- pokus se domluvit se s poskytovatelem na dočasném přerušení služby (s mým to šlo, když jsem byl rok mimo čr)
  2. Pošta- a) pověř zmocněnce pro vybírání schránky a nechte si to stvrdit notářem
    1. pokud máš schránku pod zámkem v domu, kde dle domovního řádu nesmí vlastnit klíč nikdo jiný, než nájemníci a tvůj zmocněnec NENÍ nájemníkem v domě, tuto skutečnost do pověření se zmocněncem uveďte!!! Protože pokud ti přijde obálka s nějakým barevným pruhem, byť bys byla zašitá vysoko v horách někde v chrámu třeba v Bhútánu, jako třeba já a prokázala, že tě nebylo možno ŽÁDNÝM doposud známým způsobem kontaktovat, tak při návratu domů pochopíš vše, co jsi doposavad nevěděla o českých zákonech o přebírání zásilek. A tohle rozhodně nepodceň v zemi, kde co právník, to výklad práva, protože dle Murphyho ti určitě něco „přijde“ a mně takové „nečekaně přijde“ stálo za rok mý nepřítomnosti čtvrt Milionu!
  3. Utáhni všechny kohoutky a ventily a val val, leť!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že jsi zapomněla na poštu, tu je třeba přehlásit, jinak podle plné schránky každý ví , že byt je prázdný. S internetem to je těžké, pokud je to v městě, kde neni problém odhlásit a znovu přihlásit, tak bych to zřejmě udělal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
soles

Kvůli půlroční nepřítomnosti bych byt určitě neprodával, a na půl roku si jej asi nikdo nepronajme.

Co se týče internetu, tak záleží na smlouvě, pokud jde bez problémů vypovědět a následně přihlásit, tak proč ne. Nějakou korunu to ušetří.

Co se týče pošty, tak bude asi nejlepší se s někým domluvit, zda by občas nevybral schránku, a případně nezkontroloval byt.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Rozhodně nedej na Solese, že: „tak bude asi nejlepší se s někým domluvit, zda by občas nevybral schránku“, protože pokud ten dotyčnej nebude mít možnost ti neprodleně písemnost přeposlat, abys jednala, tak je to dobrý tak akorát k ničemu!!!

před 2898 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Ok díky – je toho docela dost, co musím ještě zařídit 🙂

před 2897 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ááále, na to máš celej život ;)

před 2897 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek