redy

Delší dobu nebudu doma, možná šest i více měsíců, co mám odhlásit?

Stačí, když vypnu vodu, elektřinu, zabezpečit byt?

Jedno mě trápí a to je připojka na net. Mám ho tady odhlásit a tam si ho nechat připojit? (internet) Nebo nechat a i tam připojit? Na jednu stranu nevím, jak dlouho tam vydržím.

Můj odjezd je na 99%

Taky je možnost pronajmout nebo prodat můj byteček, to bych nerada. Někdo říká,že dlouhodobě nechat byt prázdej je špatně.

Jde o to, co by bylo podle vás jednodušší. Jistě že to řeším s kámoškama, ale co člověk, to názor. A tady je dost starších uživatelů, kteří snad poradí…

Nevím kam s otázkou, tak cestování.
Děkuju.

Nejlepší odpověď
zjentek

  1. Síť- pokus se domluvit se s poskytovatelem na dočasném přerušení služby (s mým to šlo, když jsem byl rok mimo čr)
  2. Pošta- a) pověř zmocněnce pro vybírání schránky a nechte si to stvrdit notářem
    1. pokud máš schránku pod zámkem v domu, kde dle domovního řádu nesmí vlastnit klíč nikdo jiný, než nájemníci a tvůj zmocněnec NENÍ nájemníkem v domě, tuto skutečnost do pověření se zmocněncem uveďte!!! Protože pokud ti přijde obálka s nějakým barevným pruhem, byť bys byla zašitá vysoko v horách někde v chrámu třeba v Bhútánu, jako třeba já a prokázala, že tě nebylo možno ŽÁDNÝM doposud známým způsobem kontaktovat, tak při návratu domů pochopíš vše, co jsi doposavad nevěděla o českých zákonech o přebírání zásilek. A tohle rozhodně nepodceň v zemi, kde co právník, to výklad práva, protože dle Murphyho ti určitě něco „přijde“ a mně takové „nečekaně přijde“ stálo za rok mý nepřítomnosti čtvrt Milionu!
  3. Utáhni všechny kohoutky a ventily a val val, leť!

Další odpovědi
Drap

Myslím, že jsi zapomněla na poštu, tu je třeba přehlásit, jinak podle plné schránky každý ví , že byt je prázdný. S internetem to je těžké, pokud je to v městě, kde neni problém odhlásit a znovu přihlásit, tak bych to zřejmě udělal.

soles

Kvůli půlroční nepřítomnosti bych byt určitě neprodával, a na půl roku si jej asi nikdo nepronajme.

Co se týče internetu, tak záleží na smlouvě, pokud jde bez problémů vypovědět a následně přihlásit, tak proč ne. Nějakou korunu to ušetří.

Co se týče pošty, tak bude asi nejlepší se s někým domluvit, zda by občas nevybral schránku, a případně nezkontroloval byt.

zjentek

Rozhodně nedej na Solese, že: „tak bude asi nejlepší se s někým domluvit, zda by občas nevybral schránku“, protože pokud ten dotyčnej nebude mít možnost ti neprodleně písemnost přeposlat, abys jednala, tak je to dobrý tak akorát k ničemu!!!

redy

Ok díky – je toho docela dost, co musím ještě zařídit 🙂

zjentek

ááále, na to máš celej život ;)