Iva6666

Mám právo i nadále bydlet v otcově domě?

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mohu něco dělat můj otec dostal dům za komunistů. Neplatí se tam nájem je to údržbu já zde mám trvalé bydliště A zajímalo by mě jak to bude dál pokud to rodiče nebudou mám nějaké právo tu dal bydlet nebo je možné převést tu dohodu na mě. Může me majitel což je cizí osoba vystěhovat ? Děkuji za odpoved

Odpovědi
Pepa25

Nemůžeme tušit, z čeho vyplývá právo vašeho otce bydlet v tom domě ani kdo je majitel domu. Může být majitel, nájemce nebo oprávněný z práva doživotního užívání. Až to od něho zjistíte, tak bude možné odpovědět. Pokud se ho nemůžete zeptat, tak aspoň na adrese níže zjistěte podle adresy majitele.

Zdroj: https://nahli­zenidokn.cuzk­.cz/VyberBudo­vu.aspx?typ=Stav­ba

elkon

Je to zmatené, otec dostal dům, ale majitel je cizí osoba. Trochu postavené na hlavu.