dudu

Dáváte na mrazák zbytky vánočního cukroví a jaká je podle vás doba jeho použitelnosti?

Nejlepší odpověď
Malvína

Na mražák ne, tam by se mi na něj prášilo. 🙂
Do mrazáku nedávám, ani pečivo nemrazím. Mám ráda čerstvé cukroví. Udělané pár dní před Vánoci, žádné od listopadu žluklé.
Nebylo by ani co. Dělám přiměřené množství, abychom vše snědli. U nás jde na odbyt hlavně nepečené a to lze kdykoli dodělat.
Jsem na FB v hodně skupinách o pečení a hodně lidí mrazí. Někdo jen do Velikonoc, někdo to má i na další Vánoce. Záleží, o jaké druhy jde. Plněné bych vytáhla maximálně za tři, čtyři měsíce. Ale jak říkám, osobní zkušenost nemám.

Další odpovědi
Zacheus

Ne. U nás se to všechno sní do Vánoc.

paul1

Nedáváme, něco jsme rozdali a co zbylo, jsme dojedli včera .

annas

Když mně cukroví zbylo, samozřejmě suché, dala jsem je zmrazit a na Velikonoce „bylo napečeno“..

I když cukroví nezbylo moc, vždy jsem vytáhla jen několik kousků, které se snědly v jednom dni.

Ale jinak chléb ani pečivo nemrazím. V zásobě mám suchary.

Nassin

Jistě, že nesnězené cukroví necháme zamrazit a obojího druhu, tedy plněné i neplněné. Na velikonoce je po rozmrazení dát co na stůl. Kdo je odpůrcem, nikdy to nezkoušel, jen si něco záporného přečetl na internetu.

cochee

Naše mrazírenské kapacity jsou omezené a tak takto skladujeme hodnotnější věci, jako maso z domácího chovu a zeleninu a některé ovoce z domácího pěstění, nežli nějaké sladké sr@*ky. Nemrazíme ani chleba a pečivo, protože nejsme shnilí udělat případně „deset kroků“ do obchodu. Každopádně, pokud bychom cukroví zamrazovali, pak bychom s tím počítali už při jeho výrobě a použili čerstvé suroviny (jde zejména o máslo, určitě ne takové, které by už čtvrt roku samo o sobě dlelo v mraznici.)

elkon

My nemražíme, ale mrazíme. A do mrazáku dáváme spíše chleba. Ten vydrží bez pohromy.

Arne1

Cukroví sním

Justin1

Na mražák ne a do mrazáku taky ne, raději do pusy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.