Rančer

Dává dnešní situace na Ukrajině bývalému disidentovi Petru Cibulkovi za pravdu, nebo je to dílem náhody?

Již v roce 2014 predikoval, že Rusko v čele s Putinem napadne celou Ukrajinu a bude se chovat jako Hitler před 2. světovou válkou. Je přesvědčen, že Ukrajina měla být pro Putina Waterloo, nicméně jak sám tvrdí, již nyní je naopak vítězem, také vinou nečinnosti Západu.
Zajímavý rozhovor na Seznam Zprávy: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/porady-stastne-pondeli-jindricha-sidla-uz-pred-sesti-lety-predpovedel-co-bude-s-ukrajinou-co-prognozuje-dal-192973

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Tak kdo by to byl čekal, že napadne celou Ukrajinu, když napadl Krym, že :-----)
Neuvěřitelné překvapení :----)

A silničáři jsou překvapeni velice, že sníh zasypal jim ulice…

Další odpovědi
led

Na náhody v politike neverte.
Rovnako ako nebuďte prekvapený z jarných dažďov.

Kepler

Já jsem v r.2014 rovněž nacházel paralelu: nejdřív Sudety a pak zbytek republiky a předpovídal nejdřív Krym a pak zbytek Ukrajiny. Rozdíl je ale v tom, že se UK tvrdě brání, má podporu Západu a perspektiva není pro Putina právě příznivá.

Kryšpín

Je tam trochu společného provedený Majdan, velkolepá amnestie / ke korýtkům pochybné osobnosti / neřešení Minského protokolu č. 2 a slibotechna NATO že přijme UA co nejdříve / sumit jaro 2021 / tudíž president UA spoléhal na NATO, ovšem Rus nastražil tykadla a byl si vědom, že po přijetí do NATA nemá šanci tak zaútočil.
Také trochu Rus má v paměti ústní slib pro Gorbiho, že se NATO nebude rozšiřovat ovšem i když na př. Ženevská dohoda o uprchlících výpomoc přijetí azyl je písemně řádně podepsána a není dodržena v Chorvatsku do úprchlíků bum bum pendreky na Polské hranici ještě vodním dělem a Polsko za porušování lidských práv dostalo podporu EU a obranného paktu NATO / podpora Polsku zpráva ČTK /.

da ny

Scénáře politiků (a nejen jich), nebývají náhodné.
Každá „dobrá“ kartářka to věděla předem. Těch předpovědí osob, knih/pramenů s předpovědí nemocí, pandemie, covidu, válek jsou mraky…. Vše vychází plus x mínus 2 roky. Některé do puntíku. Většina má i „otevřený konec“, vše má ve svých rukou lidstvo/každý člověk (myšlení, chování, jednání).
Pan Cibulka vidí nebezpečí všude, na každém kroku, v kdejaké osobě a v každém politikovi, státníkovi (včetně „západních“), podnikateli. Všichni jsou konfidenti KGB, komunisty, jejich spolupracovníky vidí všude. Jeho kyvadlo říká, že tuším v r. 2025, sem vlítne Turek. Jiné prameny tento rok označují jako začátek války, lidských strastí, nemocí, asi do r. 2050. Tak, asi záleží na nás, jak vše zvrátíme :D

Kryšpín

Kepler zpětně si uvědomuji jaký byl Beneš v roce 1938 státník, Německo 3500 stíhaček, bombardérů a útočných bombardérů a Československo 500 letadýlek a jejich maximální rychlost nestačila ani na Německé bombardéry, protivzdušná obrana velmi slabá. Během 14 dnů by byla Praha srovnána se zemí rozbombardován korydor mezi bunkry pro bezpečný průjezd tanků / v ostatních bunkrech mohlo vojsko v klidu vegetovat /, poněvadž by se tanky koridorem valily do vnitrozemí.

led

Kryšpín, nemáte pravdu. Nemecké letectvo bolo silnejšie, ale prvolíniové obranné opevnenia (ktoré zhodou okolností pomál finacovať aj „Rád nemeckých rytierov“ a pozemné sily Československej armády by Wehrmacht zdržali dlhšie, než neskôr spojenecké sily na západnom fronte. Práve v ČSR Nemecké sily získali funkčné továrne a kvalitnú vojenskú techniku. Preto Hitler potreboval aj rozdelenie ČSR na dva samostatné štáty, čo sa mu pomocou J.Tisu a jeho nacionálnej strany na slovenskej strane a príslušníkmi strany Vlajka neskôr „Český národně socialistický tábor — Vlajka“ na českej strane,

Pre zaujímavosť o strane Vlajka písal aj Jaroslav Foglar vo svojej knihe Strach nad Bobří řekou
„Všude se vyrojilo plno podivných lidí – udavačů, kteří za mrzkou odměnu nebo z pomstychtivosti udávali nepřátelským vojenským a policejním úřadům své spoluobčany. Ve zvláštní organizaci s názvem Prapor se dokonce ustavila zrádcovská skupina nedobrých lidí a všelijak pomáhala Nepříteli. Obrátila se proti vlastnímu národu, vychvalovala Nepřítele a hrozila každému, kdo by se proti Nepříteli nějak špatně vyslovil.“