Avatar uživatele
dust8

Darovanému koni na zuby nehleď, ale co když je bezzubý?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1532 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Darovanému koni na zuby nehleď . Takže nezáleží na tom, zda má či nemá zuby. 

Toto přísloví souvisí s koňskými handlíři a prodejem či nákupem koní.  Ti dovedli urychlit růst mléčných zuby (vytrhali je) a naopak  u starých koní  je také nějak upravovali. 

Takže odborník podle zubů poznal stáří koně.  Ale pokud koně dostal levně, nebo dokonce zadarmo, tak mu zuby nevadily. 

Přeneseně:
Člověk by neměl kritizovat to, co dostane zadarmo., spokojit se s tím,  tedy skousnout jakoukoliv kvalitu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Je to myšleno obrazně.

Když ti někdo něco dá, měl bys být rád a nestěžovat si na dárek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Na dárky si nemáme stěžovat, ale máme být vděční. Bez ohledu na hesla kolem dárků.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Takový by už byl mrtvý, ale i na ten koňský salám by pořád šel…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud je kůň bezzubý, tak z logiky věci jasně vyplývá, že dívat se mu na zuby asi bude náročné, přesněji NEMOŽNÉ. U takového koně je podmínka nehledění na zuby tedy splněna jaksi předem, potažmo máš splněno, hurá, můžeš bouchat šáňo! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Nejsem si jist, jestli je bezzubost koně nutná podmínka k tomu, aby byl mrtvý. Jestli má tak dobrého dentistu, jako je MUDr. Kolokolnikov ze Strašnic, tak se mu taková věc (bezzubost) může přihodit i během pár hodin! Což na smrt hladem podle mne není. Ale palec za PRAKTICKOU ekologičnost, kdepak nějaké třídění PET láhví (které od doby co Čína je nechce je stejně prakticky nanic!), tomu říkám racionalita (a ekologie) využití! ;) :D :D

Ne že by mi konina chutnala, ale najdou se i takoví. A pokud to podpoříš „správným marketingem“, tak si ji i mnozí jiní (jako třeba já) koupí v Makru pod rafinovaným názvem „Jelení salám“. No, protentokrát mě má zvědavost doběhla. ;) :D :D

před 1532 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek