dust8

Darovanému koni na zuby nehleď, ale co když je bezzubý?

Nejlepší odpověď
annas

Darovanému koni na zuby nehleď . Takže nezáleží na tom, zda má či nemá zuby.

Toto přísloví souvisí s koňskými handlíři a prodejem či nákupem koní.  Ti dovedli urychlit růst mléčných zuby (vytrhali je) a naopak  u starých koní  je také nějak upravovali.

Takže odborník podle zubů poznal stáří koně.  Ale pokud koně dostal levně, nebo dokonce zadarmo, tak mu zuby nevadily.

Přeneseně:
Člověk by neměl kritizovat to, co dostane zadarmo., spokojit se s tím,  tedy skousnout jakoukoliv kvalitu.

Další odpovědi
Rokio

Je to myšleno obrazně.

Když ti někdo něco dá, měl bys být rád a nestěžovat si na dárek.

Ametyst

Na dárky si nemáme stěžovat, ale máme být vděční. Bez ohledu na hesla kolem dárků.

Kepler

Takový by už byl mrtvý, ale i na ten koňský salám by pořád šel…

aliendrone

Pokud je kůň bezzubý, tak z logiky věci jasně vyplývá, že dívat se mu na zuby asi bude náročné, přesněji NEMOŽNÉ. U takového koně je podmínka nehledění na zuby tedy splněna jaksi předem, potažmo máš splněno, hurá, můžeš bouchat šáňo! ;) :D :D

aliendrone

Kepler>>> Nejsem si jist, jestli je bezzubost koně nutná podmínka k tomu, aby byl mrtvý. Jestli má tak dobrého dentistu, jako je MUDr. Kolokolnikov ze Strašnic, tak se mu taková věc (bezzubost) může přihodit i během pár hodin! Což na smrt hladem podle mne není. Ale palec za PRAKTICKOU ekologičnost, kdepak nějaké třídění PET láhví (které od doby co Čína je nechce je stejně prakticky nanic!), tomu říkám racionalita (a ekologie) využití! ;) :D :D

Ne že by mi konina chutnala, ale najdou se i takoví. A pokud to podpoříš „správným marketingem“, tak si ji i mnozí jiní (jako třeba já) koupí v Makru pod rafinovaným názvem „Jelení salám“. No, protentokrát mě má zvědavost doběhla. ;) :D :D