Amalka m.

Dám vám hádanku. Když se lidi vyvinuli z opic, tak jak je možné, že opice pořád existují?

Původní
Dám vám hádanku.když se lidi vyvinuli z opic ,tak jak je možné že opice pořád ekzistují?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není pravda, že se lidé vyvinuli z opic. Pouze opice a lidé mají společné předky. Hlavní vývojová větev se pak rozštěpila na dva samostatné druhy.

Další odpovědi
Drap

To je úplně snadné. Nevyvinuli se současně ze všech opic. Z některých se vyvinul další vyšší druh a některé se vyvíjeli úplně jinak a staly se z nich jiné opice. Pokud se z jednoho druhu vyvine jiný druh, tak původní druh nemusí nutně zmizet.

quentos

Zaprvé to není žádná hádanka, zadruhé tu taková otázka už byla. Používejte archiv, opakování starých otázek je zde považováno za podvádění v bodování.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-je-teorie-pravdiva-ze-lide-pochazeji-z-opic-proc-jsou-jeste-opice-i-nyni

anonym

Všechno živé na této planetě, (my všichni), máme společného předka. Byl to jednobuněčný organizmus, který tu vznikl před téměř 4 miliardy lety. Ten se časem dostal na různá místa. Na různých místech se začal časem vyvíjet různými způsoby, v závislosti na tamních podmínkách. Vyvinuli se z nich vícebunečné organizmy, složité a rozmanité. Jiné místo, jiné podmínky – jiná cesta evoluce. Každý z nich si šel svou vlastní cestou vývoje a vznikali stále složitější tvorové, ať už rostliny nebo živočichové. Pomalu za ty miliardy let vyrostl obrovský a košatý strom života. Člověk je na tom mohutném stromu jen jednou jedinou větvičkou, která je jedna z nejmladších. Jedni z našich předků na té naší větvičce jsou primáti, ale ti se opět rozdělili na další větve. My jsme se vyvíjeli jinak, než ostatní, vyvinul se nám větší mozek, protože jsme ho potřebovali k přežití – opět v závislosti na našich podmínkách a prostředí. Jiní to nepotřebovali a tak zůstali více méně stejní, viz lidoopi, jako jsou gorily, šimpanzi, orangutáni ap. Evoluce ale nepřestala, všichni se vyvíjíme dál. Tady je strom života: http://evogene­ao.s3.amazonaw­s.com/assets/tre­e_of_life/tree-of-life_2000.jpg
Všechny důkazy o vzniku našeho a všech ostatních živočišných druhů směřují jedním směrem – Evoluce.
Počet důkazů o stvoření našeho a ostatních živočišných druhů nějakou bytostí – 0 (slovy: nula)

led

Aj ľudia sú na rôznom stupni vývoja. A človek je „len“ bočná vetva, tá s rýchlejším vývojom.
Pozrite na strom, zbrzdite vývoj koruny stromu a naopak „hýčkajte“ si bočnú vetvu. čo sa stane? Väčšina energie prejde do tej bočnej vetvy a z nej sa začne tvoriť nová „koruna tvorstva“ a pôvodná koruna ostáva v pôvodnej veľkosti.

mojitek

Zdejší odpovídající by neměli zapomínat,že Darwinova teorie je opravdu jen „teorie“- a to jedna z mnoha. A názor,že postupem doby se organizmy stávají složitějšími ,je zcela mylný a zcestný.Třeba obyčejná palice kukuřice má složitější šroubovici /DNA než člověk atd atd To,že člověk má jiný/takový mozek jaký má-a to proto,že ho „potřeboval“ a liší se od jiných (zatím známých tvorů na Zemi) ,protože to potřeboval a chtěl…ha ha,to je totální křečovitý výmysl vytažený z paty u nohy darwinovců.

střevo

Lidi se vyvinuli z opic? Tak něco tak pitomýho jsem ještě neslyšel, to ti určitě nakecali komunisti, jak jseš stará? Kdy jsi chodila do školy? Tobě musí bejt přes 60, nemám pravdu?

pucipuci

Nedá mi to, prostě si musim „šťournout“. Přiletěli na zem mimozemšťané a do jednoho kmenu opic vstříkli humanoidní DNA jako pokus a tak se z toho vyklubal člověk. :D A oni čas od času přiletí se podívat, jak jsme na tom s vývojem daleko, viz nástěnné malby a jiná architektura.

anonym

mojitek: To není jen teorie. To je vědecká teorie podpořená nesčetným počtem důkazů ve formě sta tisíců nalezených fosílií, DNA vzorky atd – vše dobře popsané zde: http://www.osa­cr.cz/2013/04/­13/16-duvodu-proc-evolucni-teorie-funguje-kreacionismus-je-blbost-a-lidem-obcas-rostou-ocasky/
Všichni biologové světa o evoluci nepochybují, protože zkrátka nemohou. Důkazy jsou nezvratitelné a je jich příliš mnoho na to, aby je mohl kdokoliv z biologů ignorovat.
Pro náboženskou „teorii“ stvoření neexistuje jeden jediný důkaz. To, co pokládají někteří lidé za „důkaz“ stvoření jsou dvě velice kontroverzní a rozporuplné knihy – Bible (Starý zákon) a Korán. Obě plné násilí a nenávisti vůči lidem a nesčetných omylů a prokázaných nepravd.

mojitek

promiň,ale nic z toho není pravda.O tohle se už delší dobu zajímám.Ty ""důkazy"" jak píšeš,jsou na dost vratkým základě.Důkazy totiž nejsou vůbec žádné :D Ale jestli myslíš důkazem to o fosiliích-to promiň,dokazuje to jen to,že objevili jiný druh,dnes už vyhynulý,ale to se děje,dělo a dít bude postupem času neustále.Ono něco jiného je nalézt zkamenelinu nějakého živočicha a něco jiného je tvrdit,že živočichovi SAMO OD SEBE postupem doby narostla křídla namísto končetin.Na tohle je potřeba změny celého systému DNA ,a to si neporučíš -jen proto že to ůchceš".A jestli se o tohle alespoň malinko zajímáš,tak bys měl/a vědět,že i samotný Darwin uváděl,že jeho teorie má velké trhliny/slabi­ny.Jinak o náboženských teoriích to píšeš vcelku dobře.Jde tady o to,že svaté knihy byly vždy křečovitě přizpůsobovány k „něčímu“ obrazu.Těmto knihám nevěřím,nejsou autentické,jsou překroucené.Je třeba pátrat jinde -mimo zdegenerovanou fanatickou církev.

anonym

To neni hádanka. To je jen otázka člověka, který vůbec nerozumí tomu, co to je evoluce a jak funguje.. 😉 Všechno se dá napravit, stačí se vzdělávat a být zvídavý…
Všechno živé na této planetě, (my všichni), má společného předka. Je to jednobuněčný organizmus, který tu žil před 4 miliardami lety. Ten se časem dostal na několik různých míst. Na různých místech se začal vyvíjet různými způsoby, v závislosti na tamních podmínkách. Vyvinuli se z nich ve více bunečné organizmy, složité a rozmanité. Jiné místo, jiné podmínky – jiná cesta evoluce. Každý z nich si šel svou vlastní cestou vývoje a vyvíjeli se ve stále složitější a složitější tvory, ať už rostliny nebo živočichové. Pomalu za ty miliardy let vyrostl obrovský a košatý strom života. Člověk je jen jedna jediná větvička na tom mohutném stromu. Jedni z našich předků na té naší větvičce jsou skutečně primáti, ale ti se opět rozdělili na další větve. My jsme se vyvíjeli jinak, než ostatní, vyvinul se nám větší mozek, protože jsme ho potřebovali k přežití – opět v závislosti na našich podmínkách a prostředí. Jiní to nepotřebovali a tak zůstali více méně stejní, viz lidoopi gorily, šimpanzi, orangutáni ap. Evoluce ale nepřestala, všichni se vyvíjíme dál. Tady je strom života: http://evogene­ao.s3.amazonaw­s.com/assets/tre­e_of_life/tree-of-life_2000.jpg

anonym

Omlouvám se za gramatické chyby v textu, psal jsem rychleji, než jsem měl a myslel více na obsah než na formu…