IQ tykve

Pokud je teorie, že lidé pocházejí z opic, pravdivá, proč jsou ještě opice i nyní?

Nejlepší odpověď
Reuef

Predstav si to zhruba takle : byl nejaky spolecny predek lidi a opic (rikejme mu treba praopice) a z ty se vyvijelo nekolik vetvi – lidoopi, opice a druh zvany homo. Tyto vetve se pak nezavisle na sobe vyvijely dal a vznikly z nich soucasne druhy vcetne cloveka.

Další odpovědi
iceT

Protože evoluce není tak rychlá,jak by se mohlo zdát…

mojitek

to,že lidé se vyvinuli z opice díky jakémusi „přirozenému výběru,evoluci“ je jen teorie-je to jen jedna z mnoha teorií…
Osobně tomu ani trochu nevěřím,má to dost zásadní trhliny a mezičlánek …mezičlánky nebyly nikdy objeveny krom jiného..
Doplňuji:
Jsemtady : úsměvná pohádka .A teď tu o pejskovi a kočičce,prosím.

arygnoc

keď sa tebe narodia deti, zomrú deti tvojej sestry či brata?

podobne to je i v prírode. Že vznikne nová vetva, ešte neznamená, že stará vymrie (môže a nemusí).
Hovorí sa tomu prírodný výber.
Keby človek obýval koruny stromov, asi by opice vyhynuli, a ako poznám človeka, tak aj stromy by sa vykašľali na to, aby ďalej existovali.

Jsemtady

Byla tenkrát opice. Ještě zvíře které chodilo po 4nohou. Vždy když se nějaké tlupě dařilo, tak se množila a šířila dál a dál. Už tenkrát se lidoopové dostali kde kam. Mno ty 4nohy, chlupy určitá drsnost apod jim pomáhala v lovu a tím přežili a dali své geny dál. Jenže, v jednom místě, tuším že to byla afrika, se hodně změnilo podnebí. Země vysychala, a ubívalo porostu. To znamená, že ty původní opice které sice uměli super běhat po stromech, se nedostali daleko po souši. Jenže vlivem genetického defektu, se nějaká ta opice narodila s kostma maličko jinak a lépe se jí chodilo po souši, uměla přejít přes suchou oblast do dalšího lesa, kde získala potravu a rozmnožila se. Zároveň se jí vyvynul větší mozek, tzn. neměla tolik svalů, ale byla chytřejší, dřív by nepřežila, ale v době kdy musela trošku přemýšlet, jak získat potravu, se jí podařilo přežít lépe jak ostatním opicím. Mno a tito lidoopi se zase šířili dál. Stějně tak se ale v oblastech pralesů dařilo i běžným opicím, které namísto mozku vyvíjely svaly pro lov. Takže se ty vývojové větve oddělili. Jinak opic je už dost málo a kdyby to bylo normálně, tak už by taky nebyly, naštěstí jsme civilizovaní a nepobijeme všechno co se hejbe 🙂 Jinak snad bylo 16pramatek, jakože všichni lidé pocházejí ze stejných 16ti žen, které předali své geny dál. Jedna např. byla modrooká a tak jsou modroocí, apod. … Kdybychom například vyčerpali všechny zdroje, byli bez proudu, střelného prachu, nebo po nějaké katastrofě apod., tak by se třebas zadařilo zase líp opicím, nebo nějakému zvířeti a vymřeli bychom my. …

Reezo

Já osobně věřím v evoluci, ale myslím si, že tu evoluci muselo něco spustit.

mojitek

Reezo : je to tak-a to je právě ten kámen úrazu…