nesnasims

dalo by se spočítat kolik kyslíku spotřebuje auto při jízdě?

Doplňuji:
já jsem právě od kamaráda slyšel že to lze spočítat z hustoty benzínu a se spotřeby jde to i takto?a o smíchání v poměru 1:16 se nezmiňoval

Nejlepší odpověď
lexx

Benzín se karburací smíchá se vzduchem v poměru asi 1:16 tedy spálení 1 kg paliva si vyžádá 16 kg vzduchu (ten obsahuje 21% kyslíku)…pokra­čuj sám.