Justin1

Dalo by se fungovat bez tréninku?

Mohli by fungovat třeba profesionální hasiči, kdyby se jejich práce zařídila tak, že v práci se budou věnovat jenom zásahům a všechna cvičení a tréninky, které potřebují pro co nejlepší zvládání své práce, si má každý z nich souběžně s tím řešit po vlastní ose, má si na to hledat čas sám, a pokud s tím má potíže, tak se mu nepomůže a jenom se mu řekne, že na to prostě nemá, takže se potom cítí špatně a neví, co by měl dál dělat?

Pochybuji, že by to mohlo fungovat.

Proč se v jiných profesích (a nemyslím tím ty, které někdo dělá na volné noze) někdy předpokládá, že to takto fungovat bude? Není to mrhání lidským potenciálem?

Odpovědi
_Bůh_

No nevím jestli otázka dává smysl, pokud jsou profesionální, tak sedí na stanici pořád, a 8 hod denně výjezdy nemají, tak na stanici mohou trénovat, také nevyjíždějí k zásahu zpravidla všichni. Prostě to mají v popisu práce, protože když čekají, až se žháři probudí po kalbě, tak mají volný prostor.

elkon

Některé profese potřebují tréning, aby měly zažité důležité věci, které je často potřeba dělat automaticky. Navíc je potřeba udržovat fyzičku. Ve volných chvílích také musí na základně odpočívat (četba, nebo jiný zájem).