almuznu?Ja osobne nekdy dam,nikdy nevim jaky v dnesni dobe,kdy je vse mozne
muzu mit dopad.Ale snad ne!
Doplňuji:
V dnesni dobe neni zadny problem ztratit praci,nemit na najem apod…Je plno
lidi,kteri to neunesou,nezvladnou a narkomani s opilci se daji poznat.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, iwetax před 5936 dny |
Sledovat
Nahlásit
|

To nejsou žebráci,ale ve většině případech opilci a mnozí si mohou vydělat.Nedal.Když ano,moc bych se rozmýšlel.
| 0 Nominace Nahlásit |
Já skoro vůbec nedávám ale někdy udělám vyjímku.Na autobusovém nádraží jsem viděl pravidelě žebráka který ale nikoho neoslovoval,jen seděl na lavičce a byl na tom moc zle.Celý byl potlučený a venku hrozná zima.Dal jsem mu peníze a cigarety.Jinak si říkám když vidím zdravého chlapa co má dvě ruce že může i dělat.
| 0 Nominace Nahlásit |
Spíš než peníze pomůže něco k jídlu, teplý nápoj. Peníze
nedávám. Pokud mu třeba u zastávky koupím teplý kafe a dám mu ho, mě
hřeje pocit že jsem něco pro něj udělal a jeho moje teplý kafe.
Když by to kafe odmítl, je vidět, že si chce jen vydělat.
|
2Kdo udělil odpovědi palec? anonym, anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Záleží jak kterému. Jsou skutečně lidé, kteří se na ulici a do nouze
dostali z různých důvodů a skutečně potřebují pomoci. Raději ale než
peníze jim dám něco k jídlu, pokud mám.
Už jsem se ale setkala s mnoha případy, kdy žebrák jídlo odmítl nebo
vyhodil.
|
2Kdo udělil odpovědi palec? anonym, anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Už jsem taky jednou hodila nějakou korunu. Ale kdysi jsem slyšela, že se vůbec nemají špatně, že si hodně vydělají. Jen je jejich problém, že to všechno prochlastaj.
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
V dokumentu jeden říkal, že si vyžebrá denně 2000–4000kč! Já žebrákům nic nedávam.
Jen jednou jsem dala . Byl strašný mráz asi –22C , já čekala v tom mrazu 30minut na bus. Když jsem ze zmrzlého autobusu vystoupila vyděla jsem vyděla jsem jak se jeden hrabe v popelnici. Dala jsem mu 20kč a řekla mu že kousek je nonstop ať si tam dá kafe. Koukal divně a pak šel. V tý šílené zimě mi ho bylo líto.
| 0 Nominace Nahlásit |
já když jsem jezdila do brna tak jsem jim dávala vždy tu dvacku
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Já dal žebrákovi almužnu jednou v životě 🙂 Seděl na pěší zóně v Poznani, vypadal velmi slušně, pouštěl nějaké písničky z magnetofonu (i české!) a před sebou cedulku „Zbieram na piwo“. Dostal ode mě 5 zlotých (asi 30–35 Kč). Proč jsem mu ty peníze dal? Za upřímost 🙂
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Jednou jsem jednomu dala boty a on je prodal.
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Když dnes právě člověk ani dost dobře nerozezná pravého nuzáka od ňákýho vyčůránka,který si tímto způsobem přijde na veliký peníze,proto jsem taky vždy na rozpacích,nechci v žádném případě takové lidi podporovat.U nás jsem jich poznal dost a dost.
|
0
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Hmm,nejsem si jistý co myslíš tím"jaký můžu mít dopad,ale snad ne."No to je fuk..Tak třeba v dnešní době se často na nádraží vyskytují lidé,kteří tam tráví prakticky každý den a přitom vám pokaždé řeknou že potřebují na vlak,ap.Jsou to pravděpodobně feťáci…
|
0
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Asi spíš ne,sama nevím.
Kdybych se ocitla na ulici určitě bych ocenila pomoc druhých,ale snažím se
abych na ulici neskončila.
|
0
před 5936 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5913 | |
| Drap | 4802 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1805 | |
| elkon | 1724 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1484 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |